Silný závěr testů F2 v Bahrajnu pro BHM Racing by Charouz

Silný závěr testů F2 v Bahrajnu pro BHM Racing by Charouz

Je smutné, že se týmy moderních monopostových sérií z Čech, Anglie, Francie, Itálie a Španělska pořád méně prezentují „svému“ evropskému publiku, taková je ale asi doba.

A tak si i letos 22 jezdců formule 2 odbylo svou třídenní přípravu na sezónu 2023 na jedné z bezcharakterních tratí někde v arabské poušti a bez nejmenšího zájmu domorodců. V Bahrajnském Sakhiru, kde se za podobných podmínek začátkem března pojede i ouvertúra mistrovství, si nejlépe vedli piloti stájí Van Amersfoort, ART a Campos. Charouzovy jezdci předvedli až ve čtvrtek, že jsou také rychlí. Roman Staněk se zatím neprosadil.

Úterý: Pourchaireho úspěšné vykročení do sezóny

Rozvrh hodin tří testovacích dní byl jasný: od úterka do čtvrtka se jelo vždy 2,5 hodiny dopoledne a odpoledne. Obě úvodní sessions vyšly nejlépe jednomu z favoritů: na špičce časových listin se usadil jezdec ARTu, Théo Pourchaire. Bývalý Charouzův šampion F4 při tom byl odpoledne o rovné 3 sekundy rychlejší, než ráno. Jen desetinku za Francouzem byli po prvním dni testů Richard Verschoor (Van Amersfoort) a Arthur Leclerc (DAMS). Roman Staněk si na nový silnější monopost F2 týmu Trident zvykal 16. časem, zatím tučných 1,4 sekundy za Pourchairem. Z obou jezdců PHM Racingu by Charouz byl rychlejší Roy Nissany, s kolegou Bradem Benavidesem ovšem s odstupem 2,7 sekundy resp. 3,6 sekundy jen uzavírali výsledkovou listinu.

Středa: Verschoorův den

Ve středu se jezdilo podobně rychle, jako o den dříve. Dopoledne, za 24°C se ovšem nikdo nehonil za rekordy. Nejlepší byl nakonec pilný Frederik Vesti (Prema), který si zapsal 43 kol a čas o 1,9 sekundy rychlejší, než druhý Ralph Boschung (Campos). Večer se zrychlilo a Nizozemec Richard Verschoor (Van Amersfoort) dokonce dokázal lehce zlepšit Pourchaireho nejlepší výkon z úterý. Jen o 8 tisícin pomalejší byl úřadující šampion F3 Victor Martins (ART) před Haugerem, Leclercem a Boschungem. Roy Nissany tentokrát ztrácel rovnou sekundu, což znamenalo 16. pozici, kolega Ben Benavides byl o 0,6 sekundy pomalejší, než Izraelec a předposlední. Ani Roman Staněk nejel jako 18. o špičku. Jeho týmový kolega u Tridentu, Clement Novalak měl smůlu a objel dráhu jen sedmkrát.

Čtvrtek: Jezdci Campos Racingu nejrychlejší obou session

O poslední den testů se dopoledne zkoušely především simulace závodů. Jasně nejlepší čas si při tom zapsal Ralph Boschung (Campos), Nissany, Staněk a Benavides si zlepšili náladu výkony, které stačily na pozice v top 13.

Odpoledne se zase „jelo na čas“ a i tentokrát se piloti s „českým vztahem“ neztrapnili. Nejlepší byl tentokrát druhý jezdec španělské stáje Campos, debutant Kush Maini z Indie. Nissany ovšem dokázat objet kolo o pouhých 0,28 sekundy pomaleji, což znamenalo povzbudivé druhé místo dne! V časové tabulce se tím Charouzova jednička usadila před Pourchairem a bývalým pilotem české stáje, Enzem Fittipaldim (Carlin). Benavides také dokázal, že se s vozem jaksepatří spřátelil. Američan byl osmý, jen 3 desetinky za Nissanym. Roman Staněk patřil mezi skupinu jezdců, kteří se o kvalifikační kola nepokusili a skončil v poslední zkoušce před úvodním závodem na 12. místě.

Nejrychlejší časy testu:

Richard Verschoor, Van Amersfoort       1:42,140 (středa)
Victor Martins, ART                                 1:42,148 (středa)
Theo Pourchaire, ART                            1:42,165 (úterý)
Arthur Leclerc, DAMS                             1:42,293 (úterý)
Dennis Hauger, MP                                1:42,378 (středa)
Roy Nissany, PHM by Charouz              1:42,902 (čtvrtek)
Ben Benavides, PHM by Charouz          1:43,226 (čtvrtek)
Roman Staněk, Trident                           1:43,353 (úterý)

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít