Průběh testů F3 v Bahrajnu: Pro Charouze to bude tvrdý rok

Průběh testů F3 v Bahrajnu: Pro Charouze to bude tvrdý rok

Od úterka do středy testovali v Bahrainu společně s formulí 2 také účastníci šampionátu formule 3. Alespoň v tomto omezeném ohledu tedy světový svaz hleděl na finance týmů. Své sebevědomí tyto tři dny posílili především Gregoire Saucy, Gabriele Mini, Gabriel Bortoleto a Paul Aron. Výsledky také poukázaly na skutečnost, že česko-německý PHM Racing by Charouz bude i letos bojovat jen o malé body – přinejlepším.

Úterý: Saucy celý den vepředu

Úvodní 2,5 hodiny sezóny 2023 vyšly nejlépe švýcarskému jezdci stáje ART Gregoire Saucymu. Dobrá, dopoledne sloužilo především očištění trati s přezkoušením funkcí vozů a Saucy zajel pouze 9 měřených kol. I tak byli jezdci PHM Racingu by Charouz „nebezpečně“ blízko chvostu pole: Piotr Wisnicki si zapsal jen 29. čas, Roberto Faria byl 28. a Sophia Flörschová nezajela ani jediné měřené kolo…

Odpoledne trať zrychlila téměř o 2 sekundy a byl to znovu bývalý šampion F-Regional Saucy, kdo byl na konci session úplně vepředu. Tentokrát se jezdilo vydatněji. Švýcar najel 28 měřených kol, druhý Paul Aron (Prema) dokonce 34. Z Charouzových jezdců byla nejpilnější Flörschová, která objela trať v Šakíru 32krát. Jezdci PHM Racingu ovšem na nejrychlejšího ztráceli 2,5 sekundy a byli opět až úplně na konci časové listiny.

Středa: Saucy buduje pozici favorita

Ve středu byla trať ještě „ogumovanější“ a tím i rychlejší. Sophie Flörschová jako by chtěla dohonit to, co zameškala o den dříve a byla ráno na trati jako první. S výsledkem mohla být tentokrát spokojenější. Najela 33 měřených kol, z nichž bylo to nejlepší „jen“ o 1,7 sekundypomalejší, než špička a znamenalo 22. pozici. Špičku opět ztělesňoval Saucy, který se jasně nabízí jako jeden ze sezonních favoritů. S relativně velkým odstupem 0,5 sekundy se za ním seřadila trojice, která do F3 právě postupuje z F-Regional: Dino Beganovic (Prema), Gabriele Mini (Hitech) a Gabriel Bortoleto (Trident). Wisnicki s Fariou za sebou dokázali nechat jen Australana Smitha.

Odpoledne byl asfalt tak rozpálený, že nedovoloval nové rekordy. Mini byl za těchto podmínek nejrychlejší před rozjetým Saucym a Sebastianem Montoyou. Flörschová byla coby 22. opět nejlepší z Charouzovy trojice.

Čtvrtek: Bortoleto s výborným závěrem příprav

Ve čtvrtek trénovala F3 již jen o jedinou, 4hodinovou session. Týmy si tento čas rozvrhly na dvě části: začátkem se simulovaly kvalifikační kola, později tempo do závodů. Nejlépe vyšel závěr příprav Brazilci Bortoletovi, Minimu, Saucymu a Aronovi. Zajistili si pozice na špičce a zamanévrovali se tím i do  rolí předsezónních favoritů. Jezdci PHM Racingu by Charouz znovu okupovali jen zadní příčky. Nejlepší interního hodnocení stáje při tom znovu byla Flörschová. I když musela trénink ukončit předčasně, zajela 51 měřených kol a na Bortoleta ztrácela již jen 1,4 sekundy. Wisnicki zajel jen o desetinku pomaleji, než zkušená Němka. Byl to Roberto Faria, kterému přípravy vyšly nejhůře. Poslední příčka čtvrtečních výsledků Brazilci jistě na sebedůvěru nedodala – i když ujel s odstupem nejméně kol ze všech…

Nejlepší časy testů F3:

Gregoire Saucy, ART        1:46,642 (středa)
Dino Beganovic, Prema     1:47,121 (středa)
Gabriele Mini, Hitech         1:47,166 (středa)
Gabriel Bortoleto, Trident   1:47,197 (středa)
Franco Colapinto, MP        1:47,266 (středa)
Sophia Flörschová, PHM   1:48,322 (středa)
Piotr Wisnicki, PHM           1:48,921 (středa)
Roberto Faria, PHM           1:49,941 (středa)

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít