Shakedown před ePrix Kapského Města: Domácí závod pro van der Lindeho

Shakedown před ePrix Kapského Města: Domácí závod pro van der Lindeho

Po mnoha letech spekulací formule E poprvé zamíří do jižní Afriky, domova Kelvina van der Lindeho, který zaskakuje za zraněného Robina Frijnse.

Kapské Město, nebo-li ‚Mother City‘,  je druhé největší město Jihoafrické republiky a zároveň hlavní město provincie Západní Kapsko. Premiérový závod se odehraje ve čtvrti Green Point, přesněji povede trať ulicemi okolo Green Point Stadium, který byl původně postaven kvůli mistrovství světa ve fotbale v roce 2010.

Cape Town Street Cirucuit je 2,297 km dlouhý a čítající 13 zatáček. Jedná se o tradiční městský okruh formule E, což znamená, že se skládá z úzkých pasáží s ostrými zatáčkami v kombinaci s malým množstvím možností na rekuperaci a v porovnání s ostatními okruhy se pojede prakticky celý okruh na plný plyn. Svojí charakteristikou tak bude nejrychlejší dráhou v kalendáři.

Nejlepším místem na předjetí bude čtvrtá zatáčka, po které následuje sekce skrz kruhový objezd. Kromě toho bude zajímavý úsek zatáček 8-10, které budou piloti projíždět ve vysokých rychlostech. V první zatáčce budou moci jezdci aktivovat útočný mód.

Pascalu Wehrleinovi se povedl vstup do sezony na výbornou, když z prvních čtyř závodů dva vyhrál (oba v Rijádu), v Mexiku byl druhý a v premiérovém podniku v Hyderabadu skončil čtvrtý, takže do Afriky míří coby lídr šampionátu.

V poháru konstruktérů má Němcův tým Porsche před druhým Andretti 23 bodů. Naopak naprosto tragický start měl Abt, který má zatím jako jediný nula bodů. A právě jeden z vozů týmu Abt pilotuje domácí hrdina Kelvin van der Linde.

Kde sledovat

Den Událost Čas Kde sledovat
Pátek 24.2. 1. trénink 15:55 – 16:45 web Eurosport/oficiální web / YouTube
Sobota 25.2. 2. trénink 08:05 – 08:55 web Eurosport/oficiální web / YouTube
kvalifikace 10:40 – 11:55 web Eurosport
závod 15:03 – 16:30 Eurosport 1 / web Eurosport

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Barbora Goldmannová)
Sdílejte na:
Zavřít