Ecclestone šéfovi FE: „První závod nikdy neuspořádáš,“ teď slaví 50. závod

Ecclestone šéfovi FE: „První závod nikdy neuspořádáš,“ teď slaví 50. závod

Formule E tento týden oslaví své první jubileum. Hong Kong ePrix bude padesátou štací tohoto šampionátu a bezpochyby jde o obrovský úspěch, který si organizátoři zaslouží.

Projekt Formule E vznikl někdy v roce 2012, kdy se španělský politik a obchodník Alejandro Agag, který např. obchodoval s televizními právy na F1 ve své rodné zemi, rozhodl podělit o svou myšlenku čistě elektrického šampionátu se svým dobrým známým Jeanem Todtem, který už tou dobou byl prezidentem Mezinárodní automobilové federace.

Projekt tehdy zvaný „Formulec“ se s příliš velkou odezvou nesetkal a čím se zdál reálnější a čím více se blížilo datum prvního závodu, objevovaly se negativní ohlasy, které od počátku tento projekt kritizovaly.

Tehdy ještě majitel televizních práv F1 Bernie Ecclestone byl otevřeným kritikem Formule E. Zakladatel Formule E Alejandro Agag na to zavzpomínal v rozhovoru pro CNN:

„Bernie mi řekl, že nikdy neodjedeme ani první závod. Víte, Bernieho si vážím jako člověka, obchodníka, přítele a jako tvůrce tváře současné F1.“

Zleva: Kníže Albert II. Monacký v rozhovoru se zakladatelem a šéfem Formule E Alejandrem Agagem (foto: FIA Formula E – media)

Agag se s Ecclestonem zná z doby, kdy právě Agag zařizoval prodej televizních práv španělským televizím, které se o F1 začali zajímat v době, kdy do F1 vlétl Fernando Alonso.

„Týden před prvním závodem mi řekl: ‚Jsem rád, že jsi měl pravdu a já jsem se mýlil.‘“

Formule E se jede v Hong Kongu již tuto sobotu.

Sdílejte na:
Zavřít