Scuderia Ferrari představila SF-24, vůz na rok 2024

Scuderia Ferrari představila SF-24, vůz na rok 2024

Scuderia Ferrari odhalila vůz pro letošní sezónu. Konkurovat Red Bullu a získat pro Ferrari titul se v červeném monopostu opět pokusí piloti Charles Leclerc a Carlos Sainz.

Tým dnes odhalil nový monopost s názvem SF-24. Navazují tak na vůz SF-23, se kterým tým získal mnoho úspěchů. Carlos Sainz byl se svým Ferrari loni jediným, komu se mimo Red Bull podařilo získat vítězství ve velké ceně. Mezi své úspěchy si připsali také sedm pole positions a jako jedni z mála se dokázali přiblížit tempu Red Bullu. V Poháru konstruktérů však zaostali o tři body na třetím místě za Mercedesem. Jezdecká sestava na letošní rok zůstává beze změn a ve voze opět uvidíme Carlose Sainza a Charlese Leclerca.

Jedná se již o třetí vůz s přízemním efektem. Na vůz se po několika letech žlutá barva. Žluté pruhy jsme na Ferrari neviděli od roku 1968, a letos jsou doplněny i bílými.

Představit světu poprvé nový vůz je pro mě i jezdce vždy vzrušující okamžik, i když už všichni myslíme na to, jak vyjedeme na trať a utkáme se s našimi soupeři. Letos musíme začít tam, kde jsme skončili na konci loňské sezóny, když jsme konzistentně byli vepředu, s cílem neustále se zlepšovat ve všech oblastech. Čeká nás nejdelší sezóna formule 1 a Charles, Carlos i já se shodujeme v tom, že musíme být cyničtí a efektivnější v tom, jak řídíme závody a v dělání odvážných rozhodnutí, abychom v každé velké ceně získali ten nejlepší výsledek. Často se říká, že fanoušci vám mohou dát rychlost navíc, a to dozajista bude platit v tomto velmi vyrovnaném šampionátu a my jsme hrdí na to, že se můžeme spolehnout na naše tifosi po celém světě,“ prohlásil Frédéric Vasseur.

Vzhled vozu se mi velmi líbí, včetně bílých a žlutých částí na autě. Ale samozřejmě, co mě opravdu zajímá je to, jak se bude chovat na trati, na tom jediném záleží. SF-24 by mělo být méně citlivé a snadněji ovladatelné, a to je pro nás piloty to, co potřebujeme, abychom si vedli dobře. Očekávám, že vůz bude v několika oblastech krokem vpřed, a podle dojmu, který jsem si udělal na simulátoru, si myslím, že jsme tam, kde chceme být. V letošní sezóně je cílem být neustále vepředu a chci našim fanouškům dopřát mnoho důvodů k radosti tím, že jim věnujeme vítězství v závodech,“ řekl Charles Leclerc.

„Když jsem SF-24 viděl poprvé, nemohl jsem se dočkat, až do něj naskočím a nastartujeme ho. Nyní se těším na to, až se s ním projedu na trati abych zjistil, zda se shoduje s pocitem, který jsem měl na simulátoru, tedy že je to ten krok vpřed, který všichni chceme. Cílem je mít auto, které je lépe ovladatelné, a tudíž schopné mít konzistentní závodní tempo, protože to jsou základní předpoklady pro boj o vítězství. My jezdci se snažili dát inženýrům precizní zpětnou vazbu a jsem si jistý, že pracovníci v Maranellu vyslyšeli naše potřeby. Chceme dát fanouškům důvod k radosti, protože loni nás velmi podporovali, i když se nám nedařilo,“ řekl Carlos Sainz.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Kristýna Dytrtová)
Sdílejte na:
Zavřít