Schumacherovo Ferrari F2002 bude vydraženo

Ferrari F2002, které řídil Michael Schumacher v závodě, ve kterém si v roce 2002 pojistil titul mistra světa, bude vydraženo na VC Abu Zabí.

Část výnosů z aukce Ferrari F2002 s číslem šasi 219, kterou vede RM Sotheby’s, poputuje do nadačního fondu Schumacherovy rodiny Keep Fighting, Never Give up.

Schumacher použil toto šasi ve třech z jedenácti vítězných závodů jeho dominantní sezóny 2002.

Hned při prvním použití tohoto šasi vyhrál VC San Marina, která se jela na Imole. Poté s tímto šasi vyhrál v nechvalně známé VC Rakouska, ve které mu pomohla týmová režie. Rubens Barrichello měl tehdy na dosah šachovnicovou vlajku, když uhnul na stranu, aby Schumacher zvítězil.

Vůz se cítil „plachý“ při VC Monaka, ve kterém David Coulthard odrazil tlak Schumachera a zajistil tak McLarenu jediné vítězství sezóny.

Ale během VC Francie, která se konala v červenci, Schumacher usedl za volant šasi 219 a zvítězil, čímž si zajistil svůj čtvrtý titul. Stalo se tak 6 závodů před koncem sezóny, což je dodnes rekord.

Po vítězství Schumachera použil šasi s tímto číslem Barrichello ve třech závodech, včetně triumfu na VC Maďarska.

Znalec vozů od RM Sotheby’s Oliver Camelin označil toto šasi jako „velmi speciální, jelikož je to jeden z posledních vozů V10 éry, který navrhoval Rory Byrne a který byl jako řízená střela na cestě za titulem.“

Ferrari F40 podepsané Sebastianem Vettelem se bude během této události také dražit. Událost se udá v sobotu během VC Abu Zabí, posledním závodu sezóny.

V prohlášení Formule 1 stojí, že oba vozy budou předvedeny na startovní/cílové rovince a že před aukcí bude možné vidět oba vozy za jízdy podél boxové zídky.