Schumacher připouští stinné stránky legendárního příjmení

Schumacher připouští stinné stránky legendárního příjmení

Mick Schumacher připustil, že nosit příjmení svého legendárního otce, sedminásobného mistra světa, má své stinné stránky poté, co německý pilot přišel o sedačku pro sezónu 2023.

Ačkoliv Mick Schumacher není prvním synem mistra světa formule 1, který se dokázal dostat do královny motorsportu, tak tlak, kterému musel Němec čelit, byl pravděpodobně mnohem větší než ten, který zažili Damon Hill nebo Nico Rosberg.

Přitěžující faktory lze nalézt v moderní době sociálních sítích a v bezprostřednosti, s jakou lze srovnávat Micka s jeho otcem Michaelem Schumacherem, který vyhrál 91 závodů. Mick byl pod takovým tlakem, že v začátcích své kariéry se vyhýbal použití příjmení Schumacher a závodil pod matčiným příjmením Betsch do roku 2015, kdy při přechodu do formule 4 začal používat legendární příjmení.

„Příjmení Schumacher mé své výhody i nevýhody. Ale jedna dobrý věc je, že jsem samozřejmě v paddocku už od toho, co jsem byl malé dítě a mohl jsem potkat spoustu skvělých lidí, ať už ve Ferrari, v Mercedesu, za kterými budu chodit a konzultovat to s nimi,“ řekl Mick Schumacher.

„Prostě abych si udělal úplný obrázek o tom, co cítím, že je potřeba – opět se dostat do pozice, ve které se budu cítit co nejlépe, ale zároveň si budu jistý, že z příštího roku vytěžím maximum, ať už je to v řízení nebo v něčem jiném,“ dodal německý pilot.

Pro sezónu 2023 bude Mick Schumacher působit jako rezervní jezdec Mercedesu a bude pracovat s Lewisem Hamiltonem a Georgem Russellem.

Sdílejte na:
Zavřít