Schumacher položil základ našich současných úspěchů, říká Wolff

Schumacher položil základ našich současných úspěchů, říká Wolff

Mercedes se jako tovární tým vrátil do Formule 1 v roce 2010. Ve stejné sezóně se svým comebackem přišel právě sedminásobný šampion, který u stáje z Brackley strávil tři sezóny, než definitivně ukončil kariéru.

Už v roce 2014 přitom s nástupem hybridní turboéry usedl Mercedes na trůn a k dnešnímu dni stále nebyl co do zisku mistrovských titulů sesazen.

Šéf Mercedesu Toto Wolff se proto při příležitosti 50. narozenin Michaela Schumachera nechal slyšet, že právě Němec pomohl položit základy současných úspěchů týmu.

„Michael byl jedním z těch, kteří položili základy úspěchů, které jsme v posledních pěti letech měli,“ řekl.

„Není žádný jezdec jako on, jeho ohromné zkušenosti obrovským způsobem přispěly k vývoji našeho týmu. Sehrál klíčovou roli, když jsme se vrátili do Formule 1 a byl jedním z lidí, kteří položili základ našeho budoucího úspěchu. Jsme nesmírně vděční za všechno, co pro nás udělal.“

Wolff se postavil do čela Mercedesu v roce 2013, tedy těsné poté, co Schumachera vystřídal budoucí šampion týmu Lewis Hamilton. Vzpomněl přitom na to, jak Němce poprvé potkal v letadle o rok dříve.

Schumacher prý Wolffa vyzval ke hře backgammon, přičemž jej „naprosto rozdrtil v prvních dvou kolech, protože jsem z něj byl tak unešený“, k čemuž Wolff dodal: „Nakonec jsme hráli a povídali si celý let.

Vedli jsme opravdu dobrou a upřímnou diskuzi a když jsme přistáli, měl jsem pocit, jako bych ho znal mnohem déle.“

Schumacher koncem roku 2013 utrpěl vážná poranění hlavy, ze kterých se léčí až dosud. Jeho rodina v prohlášení před 50. narozeninami nové informace nepřinesla, poděkovala však za shovívavost a úctu k soukromí.

„Chceme vzpomenout a oslavit jeho vítězství, jeho rekordy a jeho nadšení,“ uvádí se v prohlášení. „Můžete si být jisti, že je v těch nejlepších rukou. Prosíme, pochopte, že dodržujeme Michaelova přání a držíme tak citlivé téma jako zdraví, tak jako tomu bylo vždy, v soukromí.

Zároveň vám velice děkujeme za vaše přátelství a přejeme vám zdravý a šťastný rok 2019.“

Sdílejte na:
Zavřít