Sauber hledá příčiny špatných výsledků.

Sauber hledá příčiny špatných výsledků.

Šéf švýcarského týmu BMW Sauber, Peter Sauber potvrdil, že hledá vysvětlení pro nepříliš oslnivé výkony z úvodní části letošní sezóny Formule 1. On sám čekal mnohem víc.

.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

I když si švýcarská stáj zajistila místo na startovním roštu na poslední chvíli, tým byl převzat po třech velmi úspěšných sezónách německé stáje BMW, která se ovšem na konci loňského ročníku rozhodla Formuli 1 opustit. Nejprve to vypadalo, že i tento tým královnu motorismu opustí, Peter Sauber jej ale nakonec koupil a rozhodl se do něj investovat. V současné době je Sauber jedinou nenováčkovskou stájí, která v letošní sezóně nezískala ještě ani bod.

Z hlediska výkonů je pro nás vůz C29 opravdu velkým zklamáním, zejména když si uvědomíme, kolik času a prostředků jsme měli na jeho přípravu,“ řekl Peter Sauber, staronový šéf týmu. Hledáme vysvětlení těchto výsledků a věříme, že do dalších fází letošního roku vstoupíme v lepší formě.“

Samozřejmě že v druhé polovině ročníku 2009 panovalo kolem stáje BMW Sauber spousta nejistoty, tudíž ani není divu, že po skončení loňské sezóny nikdo z týmu nevěděl, zda-li bude stát příští rok v boxu týmu,“ řekl dále šéf týmu z Hinwilu. Tento problém je již za námi, všichni zaměstnanci mají svou potřebnou jistotu a nyní nám tedy nezbývá, než začít pracovat na výsledcích a zlepšování výkonů našeho vozu,“ dodal. 

Sdílejte na:
Zavřít