Sauber 2018: Nahradí současné jezdce junioři Ferrari?

Sauber 2018: Nahradí současné jezdce junioři Ferrari?

Obrovský rozruch v Hinwilu způsobila návštěva prezidenta Ferrari Sergia Marchonneho a šéfa týmu Maurizia Arrivabeneho a náhle se zrodila další spekulace ohledně jezdeckého složení pro sezonu 2018. Protlačí Ferrari do týmu dva své juniory?

Už nějaký pátek se vznáší otazníky nad budoucností Pascala Wehleina, kterého by mohl nahradit Charles Leclerc. Nyní se k mladému Němci přidal i jeho týmový kolega Marcus Ericsson, u kterého se bralo víceméně za hotové, že s týmem bude pokračovat příští rok.

Nicméně po návštěvě vedení italské stáje v sídle Švýcarů se podle některých zatahují mračna také nad Ericssonem, neboť Ferrari má ve svém kádru hned dva velmi slibné talenty, které se snaží do Formule 1 protlačit.

Jednoho z nich jsme měli možnost vidět v kokpitu na začátku sezóny, když zaskakoval za zraněného Wehrleina. Řeč je tu o třiadvacetiletém Italovi Antoniu Giovinazzim, který se své šance chopil za správný konec a v úvodních závodech letošní sezóny se ukázal v poměrně slušném světle.

Giovinazzi je také rezervním jezdcem Ferrari a testovacím jezdcem amerického týmu Haas, do jehož kokpitu nasedne ještě v prvním tréninku v Mexik§u, Brazílii a Abu Dhabi. Zatímco Leclerc dostane příležitost usednout do vozu Sauberu v Malajsii, Mexiku a Brazílii.

Celou situaci objasnil v Singapuru mluvčí Ferrari: „Je to pravda, že byli Marchionne a Arrivabene v Hinwilu. Marchionne ještě nikdy neviděl fabriku Švýcarů. Také je pravda, že je přáním ze strany Ferrari vidět co nejdříve oba juniory Lerclerca a Giovinazziho závodit. Všichni ví, že v továrním týmu to není možné. Pokračujeme se Sebastianem Vettelem a Kimi Räikkönenem. Rovněž všichni ví, že pracujeme se dvěma partnery – s Haasem a Sauberem, takže je patrné, kde by mohli junioři získat angažmá.“

V Haasu mají už však plno, neboť již v červenci Gene Haas potvrdil jezdeckou sestavu pro rok 2018. „V roce 2018 budeme nastupovat s dvěma stejnými jezdci, tedy s Romainem Grosjeanem a Kevinem Magnussenem,“ uvedl tehdy šéf stáje.

Takže Ferrari tedy zbývá jediná možnost, kam umístit své chráněnce, a to Sauber. „Přáním Marchionneho je, že dostaneme příležitost dále vychovávat naše juniory ve Formuli 1. Ale nemůže tu být řeč o tom, že byly u Sauberu vzneseny nějaké požadavky,“ pokračuje mluvčí Ferrari, jehož slova cituje německý portál speedweek.com.

Jedinou překážkou pro Ferrari v nasazení Leclerca a Giovinazziho je tedy podle všeho Ericsson, kterému kryje záda jeho sponzor Tetra Laval. Ač se to nemusí zdát na první pohled jako extrémně velký problém, tak ve skutečnosti tomu je přesně naopak. Tetra Laval je totiž dceřinou společností majitelů Sauberu, švýcarské skupiny Longow Finance SA.

Sauber sice jezdeckou sestavu pro příští rok nepotvrdil, ale šéf týmu Fréderic Vasseur se nechal nedávno slyšet, že nasazení jednoho ze zmiňovaných pilotů by bylo pro tým plusem: „Pro Sauber by bylo velmi užitečné, kdyby měl Sauber za jezdce někoho jako Leclerc. Ale nejdříve je důležitější objasnit jiné věci, než otázku jezdců.“

Sdílejte na:
Zavřít