Sanchez míří po neúspěšné štaci v McLarenu do Alpine

Sanchez míří po neúspěšné štaci v McLarenu do Alpine

Stáj Alpine do svého týmu vítá novou velmi důležitou posilu. David Sanchez byl jmenován novým výkonným technickým ředitelem týmu poté co minulý měsíc náhle opustil McLaren, kde strávil jen několik týdnů.

David Sanchez se k McLarenu připojil před letošním ročníkem a stal se součástí velmi důležité tříčlenné technické skupiny. Britskou stáj však po třech měsících kvůli údajným neshodám uvnitř týmu opustil.

Této situace využil Alpine, který ihned Sancheze zaměstnal, aby dohlížel na chod týmu. Hned tři muži, kteří mají na starost výkonnost, techniku a aerodynamiku se mu budou zodpovídat a Sanchez bude komunikovat přímo se šéfem týmu Brunem Faminem.

„Jsem rád, že mohu Davida přivítat zpět v Enstonu, kde v roce 2005 zahájil svou kariéru,“ sdělil v prohlášení Famin. „Je zřejmé, že výkonnost vozu a vývojová cesta se neposunuly dostatečným tempem vzhledem k našim ambicím jako týmu. Těšíme se, že Davida přivítáme a budeme společně tvrdě pracovat na dosažení konečného úspěchu.“

Dosavadní technický ředitel Matt Harman a aerodynamik Dirk de Beer se po úvodním podniku sezóny v Bahrajnu rozhodli podat výpověď. Sanchez v počátcích své kariéry pracoval v Renaultu a nyní se bude snažit pomoci Alpinu, aby se vyhrabal ze spodních pater pořadí.

„Tato výzva v Alpine mě nadchla. Těším se, že budu opět pracovat v Enstonu, kde jsem začínal svou kariéru ve formuli 1. V tomto týmu se vždy angažovalo mnoho fantastických lidí a je zřejmé, že se v něm skrývá velký potenciál. Máme před sebou velký úkol zlepšit výkony na trati, a právě tento typ výzev mě motivuje,“ popsal Sanchez svůj příchod do týmu.

Alpine letošní ročník zahájil katastrofálně. Oba piloti se s monopostem trápí a na první body do Poháru konstruktérů se stále čeká. Na nule jsou společně s Williamsem a Sauberem. Dokáží si francouzští jezdci dojet pro body během závodního víkendu v Miami?

Sdílejte na:
Zavřít