Sainz: Mít „pokaždé stejný výsledek“ stojí Formuli 1 fanoušky

Sainz: Mít „pokaždé stejný výsledek“ stojí Formuli 1 fanoušky

Carlos Sainz věří, že Formule 1 se musí stát „atraktivnější“, aby se zabránilo tomu, že události budou přicházet o diváky z důvodu pořád stejných výsledků.

Je zřejmé, že Barcelona bude od příštího roku chybět v kalendáři Formule 1. Nahradí ji trať v Zandvoortu, na které se bude závodit začátkem května, právě místo Velké ceny Španělska.

Organizátoři z Barcelony však trvají na tom, že stále doufají, že s majiteli F1 Liberty Media uzavřou novou dohodu.

Návštěvnost v Barceloně, kde se jelo minulý víkend, byla ovlivněna absencí dvojnásobného mistra světa Fernanda Alonsa. Stalo se tak poprvé od roku 2000. Důsledkem byla prázdná sedadla u cílové rovinky.

„Byla by škoda ztratit tuto Velkou cenu. Myslím, že všichni souhlasí s tím, že v podstatě potřebujeme vytvořit trochu lepší show,“ odpověděl na otázku ohledně možné ztráty tohoto závodu.

„Dav sem nepřijde, aby viděl vždy stejný výsledek, vždycky vyhrají ti stejní jezdci,  my potřebujeme vidět něco víc. Vidět více lidí na stupních vítězů, vyhrávat, to Formule 1 potřebuje, aby byla atraktivnější.“

Mercedes zde získal pátý po sobě jdoucí double, což ukazuje na fakt, že s ním momentálně nikdo nemůže soupeřit

Sainz věří, že tento sport musí být méně předvídatelný, aby mohl fanoušky přivést a zajistit, aby události přežily.

„Závodit před mými fanoušky mě tlačilo dopředu. Ten tlak, který mi poskytli fanoušci a pocit být doma, bych bez nich neměl.

Moje tribuna byla plná, protože mě mají lidé rádi, nezapomínejte ale, že lidi zde přijíždějí ze všech koutů Evropy.

Myslím, že uvidíme, možná až na Británii, kde jsou lidé blázni do Formule 1, že je velmi těžké přilákat lidi na tratě, když vždycky vyhrají ti samí lidé a vždy se děje to samé.

V podstatě víte, co se stane v každém závodě.“

Fanoušci_Sainz_Barcelona
Sdílejte na:
Zavřít