Russell se stal vítězem virtuálního šampionátu F1

Russell se stal vítězem virtuálního šampionátu F1

Sérii vítězství protáhl na čtyři, ani v Kanadě nenašel přemožitele. George Russell ovládl i poslední ze série virtuálních závodů formule 1 a stal se neoficiálním šampionem.

Po zrušení úvodního podniku F1 v Austrálii a sérii odložených či zrušených závodů se organizátoři rozhodli uspořádat sérii virtuálních Grand Prix, které se odjely v původních termínech jednotlivých závodů.

Jako první se jela GP Bahrajnu, jejíž účast širší spektrum fanoušků neoslovila. Ze současného jezdeckého pole se totiž zúčastnili jen Lando Norris a Nicholas Latifi. Závod vyhrál pilot formule 2 Guanyu Zhou.

Počet jezdců, kteří by o účast ve virtuálním světě měli zájem, postupně rostl. Společně s přibývajícími jezdci stoupal i zájem a atraktivnost virtuálního závodění. Už během GP Vietnamu se přidali jezdci jako Charles Leclerc, Alexander Albon nebo George Russell.

Jelikož hanojský okruh není ve výběru tratí na herní platformě F1 2019, konal se druhý závod ve virtuálním Melbourne. Charles Leclerc během svého virtuálního debutu dominoval a dojel si pro své první vítězství.

Leclerc svůj úspěch zopakoval i v Číně, kde ale o vítězství bojoval kolo na kolo s Alexanderem Albonem. Thajec se znovu přihlásil v boji o prvenství během virtuální GP Nizozemska, která se ze stejných důvodů jako GP Vietnamu musela konat na jiném okruhu. Vybrán byl brazilský Interlagos. Albon zde po souboji s Charlesem Leclercem vyhrál.

Poté přišla série čtyř závodů, kterým opanoval George Russell na Williamsu. Zvítězil ve Španělsku, v Monaku, v Ázerbájdžánu a včera večer také v Kanadě.

Zhruba po závodě v Monaku se sečetly neoficiální body, které byly jezdcům v předchozích závodech uděleny. Vznikl tak neoficiální šampionát, v souboji o titul šampiona se utkali tři jezdci – Charles Leclerc, Alexander Albon a George Russell.

George Russell se po závodě v Ázerbájdžánu dostal do čela šampionátu před Charlese Leclerca, který do posledního závodního víkendu kvůli své účasti ve virtuálním závodě 24h Le Mans nestartoval.

Russell ihned po startu vystřelil do čela závodu a vedení propustil jen jednou během povinné zastávky v boxech. Byl také jediným předním závodníkem, který se vyhnul trestu za zkracování tratě.

Druhý dojel do cíle Alexander Albon, třetí skončil Esteban Gutiérrez, který závodí pro Mercedes. S Gutiérrezem svedl souboj „domácí“ Nicholas Latifi, Kanaďan ale narazil do Zdi šampionů, a nakonec dojel až devátý.

Čtvrtý dojel junior Renaultu Caio Collet, na pátém místě skončil youtuber Ben „Tiametmarduk“ Daly. Pierre Gasly byl diskvalifikován z deváté příčky kvůli opakovanému zkracování tratě. Gasly byl jediným jezdcem formule 1, který se zúčastnil jak 24hodinovky Le Mans, tak virtuální GP Kanady.

George Russell si virtuální závodění chválí. Podle něj jezdce zabavilo a udrželo v nich bojového ducha.

„Bylo to skvělé, zaměstnalo nás to, zabavilo nás to,“ prozradil po závodě šampion. „Zachovalo nás to v neustálé snaze bojovat. Nemáme šanci jít ven a bojovat na trati, takže to byla skvělá příležitost, jak proti sobě navzájem závodit. Byla to velká sranda.“

„Z mé strany musím říct, že jsem do toho vložil hodně úsilí a snahy, takže jsem rád, že se mi podařilo zajet nějaké dobré výsledky.“

George Russell nikdy nebyl žádným simracerem, simulátor si pořídil až během pandemie. Přesto se mu podařilo neustále zlepšovat a od virtuální GP Španělska zůstal neporažen. Spousta fanoušků jeho výsledky chválí a rádi by Russella viděli v konkurenceschopném voze i ve skutečnosti.

Neoficiální výsledky virtuálního šampionátu formule 1:

# Jezdec Tým Body Počet závodů
1 George Russell Williams 146 7/8
2 Alexander Albon Red Bull 108 7/8
3 Charles Leclerc Ferrari 99 6/8
4 Esteban Gutiérrez Mercedes 82 7/8
5 Guanyu Zhou Renault 48 3/8
6 Stoffel Vandoorne Mercedes 48 4/8
7 Nicholas Latifi Williams 39 8/8
8 Lando Norris McLaren 31 5/8
9 Christian Lundgaard Renault 26 2/8
10 Arthur Leclerc Ferrari 22 2/8

Sdílejte na:
Zavřít