Russell: S Hamiltonem si navzdory soupeření věříme

Russell: S Hamiltonem si navzdory soupeření věříme

George Russell prohlásil, že si s týmovým kolegou z Mercedesu Lewisem Hamiltonem vzájemně důvěřují. Případné střety na trati v uplynulé sezóně vysvětluje tak, že se na trati kříží kvůli vyrovnaným výkonům.

Oba Mercedesy se v letošní sezóně střetly v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska, a ještě významněji v první zatáčce v Kataru. Za incident převzal odpovědnost Hamilton. Ten se také v Japonsku zdráhal řídit týmovou strategií v Japonsku, když byl požádán, aby zpomalil a poskytl DRS Russellovi, který v posledních kolech závodu bojoval s Carlosem Sainzem.

Russell uvedl, že takové momenty jsou normální, když je dvojice v týmu vyrovnaná. V kvalifikacích během sezóny totiž remizovali 11:11, takže na trati se potkávají často.

„Myslím, že je to normální, když jste výkonnostně tak blízko, zajíždíte stejné časy na kolo nebo vedle sebe startujete – vždycky si budete blízko. Na poradách vždycky probíráme naše strategie. Rozdíl v tempu mezi námi dvěma je nulový,“ vysvětlil Russell pro Motorsport.com.

„Vždycky se napříč sezónou, která má 24 závodů, ty mají kolem 60 kol, budeme na trati potkávat, a on je jezdec, se kterým se na trati potkávám nejčastěji. Takže to za to nejspíše může.“

Mladý Brit zdůraznil, že si oba vzájemně důvěřují a nechávají si na trati dostatek prostoru, i když to mezi nimi může být napjaté.

„Myslím, že si také vzájemně důvěřujeme. Mohou nastat napjaté momenty, může to být těžké, ale důvěřujeme si. Víme, že si navzájem dáme dostatek prostoru, abychom mohli bojovat a nepřekračovat limity. Samozřejmě, Katar byl jen jednou malou chybou v prvním kole. To byla další příležitost, kde jsme přišli o pódium nebo třeba i vítězství.“

V konečném pořadí Poháru jezdců skončil Hamilton třetí a Russell až na osmém místě. Sezónu hodnotil jako psychicky nejtěžší, kterou kdy zažil. Zároveň dodal, že jeho chyby jsou nejspíše způsobeny tím, že na sebe tlačí více než kdy jindy. Nespokojí se totiž s tím, že se vyrovná Hamiltonovi.

Nejsem spokojený s tím, že jsem na stejné úrovni jako můj týmový kolega v kvalifikaci nebo v čemkoliv jiném. Nebo loni, když jsme byli vyrovnaní po celou sezónu. Chci být napřed. To je důvod, proč na to tlačím. Možná to trochu i přispělo k několika dalším chybám.“

Sdílejte na:
Zavřít