Russell nebo Bottas? Mercedes rozhodne v září

Russell nebo Bottas? Mercedes rozhodne v září

Stačilo několik závodů a už se začalo hovořit o možném konci Valtteriho Bottase u Mercedesu, jelikož nepodává výkony podle představ. Horkým kandidátem na jeho místo je George Russell. Rozuzlení těchto spekulací bychom se měli dozvědět v září.

Valtteri Bottas před sezonou hlásal, že se hodlá zapojit o boje do titul. Nicméně opak je pravdou. A nejen, že velmi zaostává za svým týmovým kolegou, ale když startuje ze zadních příček, tak má většinou problém se dostat před soupeře. Proto není divu, že se spekuluje o tom, že o sedačku přijde. Na jeho místo by mohl přijít George Russell, který má s vozem Mercedesu již zkušenost, a to díky tomu, že zaskakoval za Lewise Hamiltona v loňské Velké ceně Sachíru, kde skončil na solidním devátém místě. Avšak nebýt chyby v boxech, mohl dokonce pomýšlet na vítězství.

Čekalo se, že se dozvíme jezdeckou sestavu pro nadcházející sezonu během letní přestávky. To se však nestane. Verdikt padne v září, jak potvrdil šéf německé stáje Toto Wolff pro německý Bild: „Chci to mít vyřízené v září, aby se mohli oba dobře připravit na nadcházející sezonu.“ Z čehož vyplývá, že jeden ze dvojice Russell-Bottas ví, že se musí poohlížet po jiném angažmá.

Rakušan dále prozradil, že jde při rozhodování o filozofickou otázku, v níž se rozhodují mezi stabilitou a talentem, přičemž u Fina zmiňuje stabilitu a u mladého Brita zase talent.

Mercedes končí ve formuli E, v královně motorismu však setrvá

Zatímco Mercedes během finálového double-headeru v Berlíně oznámil, že na konci sezony 2021/22 se z šampionátu formule E stáhne, tak v královně motorismu se k takovému kroku zatím neschyluje.

„Celý rok jsem přemýšlel, jestli se nestáhnu ze světa financí. Ale společně s Mercedesem jsme se rozhodli, že formule 1 není jen makretingová platforma, ktereou chceme využívat krátkodobě. Chceme utvářet éru.“

Ačkoliv Wolff tvrdí, že „každopádně“ bude stále ve formuli 1, tak to automaticky neznamená, že bude i šéfem týmu.

 

Sdílejte na:
Zavřít