Russell může být pro Kimiho Antonelliho cenným mentorem

Russell může být pro Kimiho Antonelliho cenným mentorem

George Russell si myslí, že Andrea Kimi Antonelli si bude muset razit vlastní cestu i v případě, že se stane jeho týmovým v Mercedese pro rok 2025. Jeho mentoring by měl být pro Antonelliho pouze pomoc do startu jeho cesty v F1.

Mercedes diskutuje o možnostech partnera pro George Russella v příští sezóně v souvislosti s odhalením, že Lewis Hamilton odejde do Ferrari. Šéf stáje Toto Wolff zveřejnil, že jeho konečným přáním je získat Maxe Verstappena, ale Nizozemec trvá na tom, že hodlá zůstat v Red Bullu.

Proto se o Andreu Kimim Antonellim mluví jako o pravděpodobném kandidátovi na Hamiltonovo místo, přičemž Ital bude svou premiérovou sezónu ve Formuli 2 kombinovat s náročným testováním v F1.

Antonelliho povýšení by Russella, který se nyní účastní své šesté sportovní sezóny, vyneslo do nové role vedoucího jezdce Mercedesu. Ačkoli je Russell připraven pomoci osmnáctiletému Antonellimu s aklimatizací, Brit vychází ze svých zkušeností a naznačuje, že jeho chráněnec musí být do jisté míry nezávislý.

„Nemyslím si, že by extrémně talentovaný jezdec nutně potřeboval mentoring od jiného jezdce,“ řekl Russell. „Každý si musí najít svou vlastní cestu, musí dělat své vlastní chyby.Rád bych mu na této cestě poradil a pomohl, protože si sám za sebou stojím, cítím se sebevědomě a chci pro tým to nejlepší. Historie ukázala, že pokud chcete bojovat o mistrovský titul, potřebujete mít vedle sebe týmového kolegu, který vás po té cestě tlačí, abyste ze sebe dostali víc, a také vám pomůže, když bojujete vepředu.“

„Myslím, že v minulosti bylo obtížné, když byl vpředu osamělý jezdec, který pak bojoval proti dvěma vozům se strategickou převahou. Ať už vedle mě příští rok skončí kdokoli, bude mě držet ve střehu. Jsem z té změny nadšený. Poslední tři roky to dělal Lewis (Hamilton – pozn. red.) jako můj týmový kolega, ale myslím, že změna je vzrušující.

Zdá se, že Antonelli bude jednou oznámen jako jezdec Mercedesu, protože Wolff vyloučil, že by se mohl jím mohl stát Carlos Sainz z Ferrari. „Vydali jsme se nyní cestou, že se chceme do budoucna trochu přetvořit, a Kimi Antonelli v tom určitě hraje roli,“ přiblížil Wolff. „Ještě jsme nepřijali rozhodnutí pro příští rok, ale nechtěli jsme, aby čekal i Carlos, protože on se potřebuje rozhodnout sám, a to je fér.“

Sdílejte na:
Zavřít