Russell: Měli jsme šanci na pódium. Příležitosti ještě budou

Russell: Měli jsme šanci na pódium. Příležitosti ještě budou

George Russell, který se kvalifikoval na pole position, musel uprostřed závodu odstoupit kvůli problémům na voze. Pro Brita to byla smutná domácí velká cena. Věří, že Mercedes mohl mít dvojité pódium.

Do závodu se George Russell kvalifikoval na prvním místě, v 33. kole mu ale jeho závodní inženýr zahlásil, že mají problém s vodou a ze závodu musel odstoupit. Jeho týmový kolega Lewis Hamilton si naopak dojel pro vítězství.

„Věděl jsem, že to bude dlouhý závod a chtěl jsem být trpělivý. Stále jsme bojovali, ale deset kol před poruchou jsem věděl, že mám problém, protože jsem ztrácel výkon a pak jsem měl tu poruchu. Do motoru se nedostávala voda,“ vysvětlil.

V dvacátém sedmém kole zajel do boxů pro přechodné pneumatiky a to už věděl, že je problém. „Nedělal jsem si s tím hlavu, protože to je dlouhý závod, ale jakmile jsem vyjel zpět, ztrácel jsem výkon, takže to už jsem věděl, že je po závodě.“

„Jsem velmi zklamaný, všechno jsme měli na začátku na suchu pod kontrolou, pak přišly ve vlhku náročné podmínky, najednou jsem začal ztrácet výkon a hned už jsem musel s vozem odstoupit,“ vysvětlil Russell.

Po celý víkend se oběma Stříbrným šípům dařilo. V kvalifikaci si oba Briti dojeli pro přední příčky a ačkoliv měli v závodě jednou obtíže, kterými otevřeli dveře McLarenům, podařilo se jim navrátit do tempa a vypadalo to na pódium pro oba vozy.

„Odneseme si jen pozitiva. Auto je rychlé a budeme mít spoustu příležitostí, ale odstoupit ze závodu je vždy zdrcující, ještě když je to vaše domácí velká cena, určitě jsme měli šanci stát alespoň na pódiu,“ myslí si mladý Brit.

Je skvělé, že Lewis vyhrál, ale měli jsme na to auto, aby to v normálních, suchých podmínkách bylo dvojité pódium.“

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Kristýna Dytrtová)

Sdílejte na:
Zavřít