Russell k Mercedesu nepůjde, zůstává u Williamsu

Russell k Mercedesu nepůjde, zůstává u Williamsu

Další díl skládačky startovního roštu pro příští rok – George Russell zůstane u Williamsu. Stáj z Grove se britského pilota nehodlá zbavit. Spekulace o setrvání Valtteriho Bottase u Mercedesu se tak zdají být velmi reálné.

George Russell s Williamsem původně podepsal tříletý kontrakt, který vyprchá na konci sezóny 2021. Pokud by měl o Russella zájem jiný tým, musel by ho ze smlouvy vykoupit.

Stejná pravidla platí i pro Mercedes, který Williamsu dodává pohonné jednotky. Včera se objevila zpráva, že u stuttgartské automobilky setrvá současná jezdecká dvojice. Dnes George Russell potvrdil, že smluvní podmínky naplní a zůstane u Williamsu minimálně do konce příštího roku.

„V roce 2021 zůstanu u Williamsu,“ uvedl Russell. „Chci pokračovat ve své práci, kterou jsem vloni započal a ve které letos pokračuji.“

Ačkoliv Mercedes svou jezdeckou sestavu oficiálně nepotvrdil, počítá se se současnými piloty. George Russella rozhodnutí německé automobilky nemrzí.

„Mercedes mě nezklamal. Nebylo nic víc, co by mohli udělat. Claire (Williams) dala jasně najevo, že mě jen tak nepustí. A přeci jen mám s Williamsem kontrakt, který musím respektovat.“

„Jsem tu, zůstanu tu a budu u Williamsu odvádět jak v letošním, tak v tom příštím roce maximum. Uvidíme, co přijde poté.“

U Williamsu zůstává i Nicholas Latifi, který podepsal víceletou smlouvu. V příštím roce se tak v jezdeckém složení týmu z Grove nic nezmění.

Sdílejte na:
Zavřít