Rozpor mezi Josem Verstappenem a Christianem Hornerem

Rozpor mezi Josem Verstappenem a Christianem Hornerem

Max Verstappen tvrdí, že poslední hádka mezi jeho otcem Josem a šéfem týmu Red Bull Christianem Hornerem byla zbytečná.

Jos Verstappen obvinil Christiana Hornera, za zablokování jeho účasti na přehlídce před nedělní závodem.

Zatímco organizátoři tvrdí, že mu účast na akci, kterou pořádá rakouská centrála Red Bullu, nesnažili zabránit, ale nechtěli jeho snímky a záběry použít na svých sociálních sítích. Verstappen starší zůstal rozzuřený a od té doby na protest odstoupil z jízdy v Legends Parade, ale ne bez toho, aby si vzal mušku na Hornera.

V rozhovoru pro nizozemské noviny De Telegraaf, Verstappen řekl: „Během pár posledních dnů, jsem slyšel od několika lidí, že Christian Horner udělal všechno pro to, abych nejel. A jinak se ujistit, že nic nebude natočeno. Potom mě napadlo: řekni mi to do očí. Takhle už to dál dělat nechci, přijde mi to jako velké zklamání.“

Tento komentář zvýšil napětí v týmu a opět přitáhl Maxe Verstappena do palebné linie.

Ten teprve ve čtvrtek potvrdil, že zůstane v Red Bullu po přetrvávajících otaznících nad jeho budoucností v týmu, přestože má dlouhodobou smlouvu do roku 2028. Poté, co byl jezdec Red Bullu dotázán na nejnovější události v této dlouhotrvající sáze, prohlásil, že stojí za svým otcem, což opět zvýšilo napětí.

Samozřejmě že to není dobré ani pro mě, ani pro mého otce, ani pro Christiana a ani pro tým. Je samozřejmé, že nechci, aby se děly tyhle věci. Můj táta se k tomu vyjádřil jasně a já samozřejmě chápu jeho názor, protože nakonec se ho budou ptát, jestli chce řídit auto, a on zjistí, že to auto řídit nechce. No, mému tátovi je to vlastně jedno, ale byl požádán, aby ho řídil pro holandské fanoušky. S Red Bullem máme skvělé vztahy na trati. A chápu, že další konec je se zaměřit na výkon, který je třeba, takže chci dobré vztahy se všemi, ale samozřejmě, tomuto scénáři by se dalo vyhnout.

Sdílejte na:
Zavřít