Rosberg: Vettel a Schumacher by se v lepších autech chovali jinak

Rosberg: Vettel a Schumacher by se v lepších autech chovali jinak

Mistr světa z roku 2016 Nico Rosberg tvrdí, že vztah jeho krajanů Sebastiana Vettela a Micka Schumachera by se lišil, pokud by oba měli konkurenceschopnější vozy.

Vettel a Schumacher jsou známí svým přátelským vztahem, stejně jako byl Vettel s Mickovým otcem Michaelem. Jejich přátelství však málem utrpělo, když při premiérové Velké ceně Miami mladý Schumacher do svého mentora neumyslně narazil. Přestože si incident odpustili, Rosberg řekl pro Eurosport, že pokud by bojovali o vyšší příčky, pachuť nehody by byla mnohem hořčejší.

„Nemůžete se přátelit s člověkem, se kterým bojujete o každé vítězství a o titul. Nemyslím si že to je možné“ řekl bývalý pilot Mercedesu.

V sázce je toho tolik, že to nemůže dlouho vydržet. Ale Mick a Sebastian nejsou rivalové soupeřící o vítězství. Kdyby se srážka v Miami stala v souboji o první místo, Vettel by byl po závodě v úplně jiné náladě. Závodili však ve středu pole, takže nehodu mohl prominout. Je od Sebastiana neskutečně milé, že takto podporuje svého kamaráda Micka.“

Po rozpačitém úvodu letošní sezóny, si Schumacher v Rakousku dojel pro jeho nejlepší umístění v kariéře, když skončil na šestém místě. Diváci ho za tento úspěch navíc zvolili jako jezdce dne.

 

„Mick měl těžké období, takže nás všechny velmi těší jeho pěkný posun v kariéře“ dodal Rosberg k Schumacherově obratu formy.

„Formule 1 jde rychle kupředu. Musel snést hodně kritiky. Když si však dneska přečtu noviny, žádnou už nenajdu. Stačí jeden závod, 8. místo [Velká cena Velké Británie – pozn.red.], skvělý souboj s Maxem Verstappenem a vše je ihned zapomenuto. To je na našem sportu bláznivé, ale pro Micka skvělé. Psychologicky je to pro něj velmi cenné, protože mu to přináší pozitvního ducha do nadcházejících závodů.“

Sdílejte na:
Zavřít