Rosberg: Leclerc si zaslouží více času před týmovou režií

Rosberg: Leclerc si zaslouží více času před týmovou režií

Bývalý pilot Mercedesu a mistr světa z roku 2016 Nico Rosberg věří, že týmová režie na Charlese Leclerca během Velké ceny Číny byla poněkud „drsná“.

Leclercovi bylo během 11. kola řečeno, že má před sebe pustit svého týmového kolegu Sebastiana Vettela, kterého předjel hned po startu.

Bylo to potřetí z prvních tří závodů, kdy Ferrari uplatnilo na Leclerca týmovou režii.

Když se během Velké ceny Austrálie zeptal, zda může zaútočit na Vettela, bylo mu řečeno, že má držet svou pozici. V Bahrajnu neuposlechl příkaz zůstat za Vettelem, předjel jej a dostal se do vedení.

„Bylo to drsné,“ okomentoval Rosberg na svůj YouTube kanál po Velké ceně Číny ohledně týmové režie.

„Myslím, že se s tím v tuto chvíli musí smířit. Řekli mu, že občas bude trochu jezdec číslo dva.

Myslím ale, že to bylo poněkud drsné. Přinejmenším mu měli dát alespoň trochu času aby ukázal, že zvládne jet rychleji. Ale bylo to jako: ‚Jeď rychleji nebo ho budeš muset pustit.‘ Myslím, že mu na to dali ani ne kolo. Poté řekli: ‚Pusť ho.'“

„Bylo to fér, ale Vettel nedokázal jet rychleji. Byl o jednu nebo dvě desetiny rychlejší. To nebylo dost. Navíc to úplně zkazilo Leclercovi závod kvůli strategii a prohrál s Maxem Verstappenem. Způsob jakým to udělali není dobrý.“

Posunutím Vettela před monackého jezdce se Vettel posunul o jeden bod před svého mladšího týmového kolegu v Poháru jezdců a je tak vedoucím jezdcem Ferrari.

Nicméně, Vettel již ztrácí 31 bodů na Lewise Hamiltona a ztráta Ferrari na Mercedes je už 57 bodů. Největší rival zaznamenal už třetí dojezd 1-2 za sebou.

„Opravdu doufám, že se z toho Ferrari dostane,“ řekl Rosberg. „Chceme vidět akci, chceme vidět těsné souboje jako v Bahrajnu. Takže doufejme, že se Ferrari velmi rychle vrátí.“

Sdílejte na:
Zavřít