Roman Staněk bude závodit ve formuli 3!

Roman Staněk bude závodit ve formuli 3!

Šestnáctiletý Roman Staněk bude v letošním roce závodit ve formuli 3. U týmu Charouz Racing System nahradí Nika Kariho. Ze svého přestupu má velikou radost, stane se týmovým kolegou Igora Fragy a Davida Schumachera.

16letý Staněk měl v letošním roce závodit v evropském regionálním šampionátu F3, ale nakonec byl nahrazen loňskou šampionkou W Series Jamie Chadwick.

Už před několika dny se objevila spekulace, že by Roman Staněk mohl najít uplatnění jinde – a dokonce, že by si i polepšil. Web GPF1.cz informoval, že Staněk nahradí Louise Deletraze ve formuli 2, to se ale nakonec nepotvrdilo.

Roman Staněk se ale přeci jen stane jezdcem stáje Charouz Racing System, avšak v šampionátu formule 3. Už za dva dny se postaví na startovní rošt prvního závodu letošní sezóny.

„Pokud byste mi řekli, že budu letos závodit ve formuli 3, nevěřil bych vám,“ prozradil Staněk. „Takové příležitosti se musíte chopit, jsem připravený se učit a bojovat. Chci jezdit ve formuli 1, takže formule 3 je logickým krokem.“

Roman Staněk má zkušenosti z formule 4, ve které závodil v loňském roce. Zúčastnil se jak německého, tak italského šampionátu. Skončil na čtvrtém, respektive pátém místě, dohromady posbíral 3 vítězství a 6 pódiových umístění.

V týmu letos nahradí Fina Nika Kariho, který vloni závodil ve formuli 3 pro tým Trident.

Šéf týmu Antonín Charouz věří, že ho Staněk nezklame. Vidí v něm veliký talent a nechtěl ho promarnit účastí v jiných šampionátech.

„Dáme Romanovi šanci,“ oznámil Charouz. „Má velký talent a jinde by ho byla škoda. Je to velmi nezvyklý krok, posadit Romana do monopostu formule 3 jen po jednom roce v juniorských sériích. Na druhou stranu se to ale nestalo poprvé.“

„Už dříve dostali mladíci stejnou šanci a využili ji chytře. Víme, že na to Roman má. Ví, co má dělat, takže není důvod k tomu ho do F3 neposadit.“

Přestup do vyšší kategorie po pouhém roce zkušeností není nic neobvyklého. Max Verstappen před svým vstupem do královny motorsportu absolvoval jen jednu sezónu v juniorských kategoriích.

Sdílejte na:
Zavřít