Rio Haraynto byl nejrychlejší posledního testu předsezonního testu GP2 v Bahrajnu

Rio Haraynto byl nejrychlejší posledního testu předsezonního testu GP2 v Bahrajnu

Poslední možnost seznámit se svými stroji před zařátkem sezony mělo 26 nadějných talentů GP2 během třídenního testu v Bahrajnu. Ve formuli 1 patří stáj Caterham na chvost pole, její juniorská odnož v GP2 ale patří pro sezonu 2014 mezi favority: Alexander Rossi a Rio Haryanto zářili nejlepšími časy.

Ve středu přivítala týmy zaneřáděná (protože nepříliš používaná) trať a dopoledne proto jejich Dallary-Renault sloužily spíše jako vysavače, nebo oprašovače. Časy se na Bahrain-International-Circuit ale během dopoledne pravidelně lepšily. V posledních minutách session odsunul Němec Daniel Abt za sebe doposud nejrychlejšího Arthura Pica. Za nimi se seřadili Abtův týmový kolega Regalia, Williamsova trojka Nasr a oba zelené monoposty Caterham-Dallara s Haryantem a Rossim.

Odpolední časy zůstaly kupodivu na úrovni dopoledne. O pozici v čele tabulky se nejdříve přetahovali Richelmi, Marciello, Nasr a Evans. Třicet minut před koncem ale udeřil Američan Conor Daly, jehož čas krátce poté dokázali zlepšit krajan Alexander Rossi, znovu výborně naladěný Abt a Mitch Evans. Dominátor testů minulého týdne, Jolyon Palmer, se spokojil s pátým časem. Celé pole se vešlo do 1,6 sekundy, což znovu vyzvedlo vyrovnanost letošního ročníku.

Druhý den testů měl pro jezdce připravenou nejen čistší vozovku, ale i chladnější počasí, což slibovalo zrychlení. To se skutečně dostavilo a to i díky použití měkčí směsi pneumatik Pirelli. O nejlepší čas se dlouho přeli Američané Rossi a Daly, po  krátké a lehké dešťové přeháňce se ale prosadil Rio Haryanto. Indonézan z týmu Caterham zajel o dvě sekundy rychlejší čas než ve středu. Na jeho výkonu, který byl dokonce o tři desetiny rychlejší, než pole-position minulé sezony, si později vylámal zuby nejen týmový kolega Rossi, ale i Leal a Marciello. Raffaelle Marciello, úřadující mistr Evropy F3 a junior Ferrari, se tedy poprvé dokázal umístit mezi nejrychlejšími borci GP2.

Po polední přestávce slunce znovu naplno rozehřálo bahrajnský asfalt. Nejrychlejší byl De Jong před Cecottem, dopoledních časů se ale zdaleka nedalo dosáhnout.

V pátek se na závěr testu očividně nejvíce snažili jezdci, kteří ještě pro sezonu 2014 nemají smlouvu. Brit Jon Lancaster vyzdvihl za zamračeného počasí své schopnosti a zajel hned dopoledne nejlepší čas dne. Lze jen vyčkávat, zda mu pan De Jong, majitel stáje MP dá letos šanci. Za Lancasterem se seřadili Rossi, Nasr, Vandoorne a Abt.

Dokud týmy simulovaly delší úseky závodu a cvičily zatávky v boxech, byl to odpoledne dlouho Jolyon Palmer, kdo se držel na špičce tabulky časů. I když trať v poměru k dopoledni asi o sekundu zpomalila vyzkoušela většina jezdců koncem testu rychlá kvalifikační kola. Nejlépe to tentokrát vyšlo Abtovi před Evansem a Cecottem.

Materiál a mechanici v Bahrajnu hned zůstali: první závod mistrovství se tam pojede v rámci velké ceny 5. dubna.

 

Nejrychlejší časy testů GP2 v Bahrajnu

Středa

1. Alexander Rossi (USA) Caterham                1:40,604

2. Daniel Abt (Něm.) Hilmer                              1:40,616

3. Mitch Evans (NZ) Russian Time                     1:40,680

4. Conor Daly (USA) Lazarus                             1:40,734

5. Jolyon Palmer (Brit.) dams                            1:40,769

Čtvrtek

1. Rio Haryanto (Indo.) Caterham                     1:39,129

2. Alxander Rossi (USA) Caterham                    1:39,173

3. Julian Leal (Col) Carlin                                   1:39,538

4. Raffaele Marciello (It.) Racing Engineering  1:39,704

5. Jolyon Palmer (Brit.) DAMS                            1:39,854   

Pátek

1. Jon Lancaster (Brit.) MP                                 1:39,647

2. Alexander Rossi (USA) Caterham                 1:39,693

3. Felipa Nasr (Bra.) Carlin                                 1:39,829

4. Stoffel Vandoorne (Bel.) ART                        1:39,920

5. Daniel Abt (Něm.) Hilmer                              1:39,931 

 

Sdílejte na:
Zavřít