Řešení pro přeplněný kalendář? Střídání závodů, říká Brown

Řešení pro přeplněný kalendář? Střídání závodů, říká Brown

Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown tvrdí, že je kvůli blížícím se 24 závodům personál formule 1 unavený. Podle něj by bylo řešením střídání okruhů. Také prozradil, který závod je jeho nejoblíbenější.

S rostoucí popularitou úspěšného seriálu z dílny Netflix, Touha po vítězství, přichází snahy o přidání závodů do formule 1. Tím, že spolu promotéři soupeří o místo v kalendáři, balancuje organizace na tenké hraně mezi růstem a vyčerpáním jejího personálu. Díky tomu, že se v příštím roce vrací Velká cena Číny, která se nekonala od roku 2019, bude mít sezóna 2024 dvacet čtyři velkých cen a šest sprintů. Zak Brown věří, že existuje způsob, aby všichni dostali možnost zažít atmosféru formule 1, aniž by to vyčerpalo personál. Tím je střídání velkých cen rok co rok.

Moderátoři podcastu Track Limits si Zaka Browna pozvali jako svého hosta a zeptali se ho, jestli podporuje, aby byly do kalendáře přidány nové závody. „Nejsem fanouškem toho, aby bylo více než 24 závodů. Fandím střídání okruhů. Mohli bychom mít 18 stálých závodů a potom například 10 takových, které by se rok, co rok střídaly. Myslím, že chceme přidat další závody, ale všichni jsou unavení, my jsme unavení. Takže myslím, že potřebujeme přidat závody, ale střídat je, protože nezbývá dostatek víkendů.“

Dilema, jak vyvážit expanzi a zároveň pracovní vytížení vedlo k nejistotě ohledně několika závodů, které jsou ve formuli 1 považovány za tradiční. Prezident a výkonný ředitel formule 1 Stefano Dominicali dal ale jasně najevo, že historie okruhu, není dostatečnou zárukou toho, že se na něm závod bude konat.

Když se Browna v podcastu zeptali na závody s nejlepší atmosférou, vybral jeden z nejstarších, a to Velkou cenu Kanady na okruhu Gilese Villeneuva v Montréalu: „Montréal je vždy můj oblíbený. Je tady tolik skvělých závodů, Austin je neuvěřitelný, stejně tak Abú Zabí, Singapur, a samozřejmě Monako, takže je to dlouhý list vzrušujících závodů, ale kdybych si měl vybrat jeden, byl by to Montréal.“

Sdílejte na:
Zavřít