Renovace Zandvoort nezničila, old school charakter mu zůstal

Renovace Zandvoort nezničila, old school charakter mu zůstal

Max Verstappen má radost, že si modernizovaný Zandvoort ponechal svůj „old school charakter“. Okruh má podle něj některými vlastnostmi blízko Monaku nebo Suzuce.

Na letošní rok je stále naplánovaná GP Nizozemska, která se ale kvůli pandemii koronaviru nepojede v původním termínu. Konat se měla na začátku května.

Modernizace tratě byla dokončena na konci února, což umožnilo spuštění provozu na začátku března. Svezlo se po ní hned několik pilotů, v monopostu F1 si ji vyzkoušel i domácí Max Verstappen.

Verstappenovi se líbily nové naklopené zatáčky, o kterých již dříve prozradil, že umožňují pilotům využívat vícero závodních stop, což může napomoct předjíždění.

„Myslím si, že 3. a poslední zatáčka vypadají opravdu působivě,“ prozradil Verstappen. „Vypadá to hezky.“

„Renovace trati se jim povedla. Se starým V8 monopostem to byla zábava, takže se domnívám, že se současnými to bude ještě lepší.“

Zandvoort si ponechal své původní charakteristické prvky, je velmi úzký a klikatý, na první pohled tak nenabízí mnoho příležitostí pro předjíždění.

„Je to stejné jako v Monaku nebo na Suzuce, okruhy jsou old school a nejsou příliš široké. V tom ale nevidím problém, popravdě se mi to líbí. Je to lepší než mít všude asfalt a když uděláte chybu, vezmete to jen tak zeširoka.“

„Bude záležet jen na tom, zda se zde bude dát předjíždět a tak.“

Zandvoort je letos stále ve hře, ředitel okruhu Jan Lammers ale počítá s možností, že se do Nizozemí Formule 1 letos nevrátí.

„Akceptovali jsme fakt, že se může jednat o jeden z následků (nákazy),“ nechal se slyšet v rozhovoru pro Motorsport.com Jan Lammers.

„Ve světě se toho děje aktuálně tolik, že by bylo opravdu špatné pořádat 5. května závod. V tuhle chvíli musíme být připraveni na všechny scénáře, a i jako fanoušek si musíte položit otázku, zda by nebylo lepší závod o rok odložit.“

Sdílejte na:
Zavřít