Renault určil datum pro představení nového monopostu

Renault určil datum pro představení nového monopostu

Francouzský tým představí svůj nový vůz, který se bude jmenovat RS18, online 20.února. Ve stejný den ukáže taky svůj monopost tým Sauber.

Tovární tým Renault nastoupí do své třetí sezóny od návratu do Formule 1 v roce 2015. Renault odkoupil Lotus a investoval do týmu nemalé peníze, aby se zase dostal na přední příčky ve startovním poli.

Ve zprávě, která se objevila dnes na oficiálním twitterovém účtu Renaultu, se píše, že představení monopostu proběhne necelý týden před začátkem předsezónních testů dne 20. února. 

Pro Renault bude závodit jezdecká dvojice Carlos Sainz (nahradil Jolyona Palmera během sezóny 2017) a Nico Hulkenberg, která v minulém roce vybojovala šestou pozici v poháru konstruktérů. Technické zázemí Renaultu bylo posíleno potvrzením příchodu bývalého technického delegáta FIA Marcina Budkowského, který oficiálně nastoupí v dubnu.

Šéf Renaultu Cyril Abiteboul věří v úspěch v roce 2018 po investování do infrastruktury týmu.

„Máme tu velkou práci, kterou splníme a budeme připraveni“ řekl Cyril Abiteboul.

„Infrastruktura je skoro hotová, přicházejí další zaměstnanci a obchodní stránka, která není pro všechny super vzrušující, ale je taky důležitá, aby to bylo možné z něčeho financovat.“

„Měli jsme velice úspěšnou kampaň na získání nových partnerů, kteří věří v náš projekt, vidí naše zlepšení v továrně i na trati“ dodal Cyril Abiteboul.

Představení monopostů dalších týmů:
Ferrari: 22. února
Mercedes: 22. února
Toro Rosso: 25. února
McLaren: 23. února
Sauber: 20 února
Williams: 15. února

Sdílejte na:
Zavřít