Renault se za problémy s alternátory omluvil

Renault se za problémy s alternátory omluvil

Renault Sport přislíbil svým týmům, že důkladně prošetří problémy s alternátory, které měly vozy Red Bull a Lotus Renault během Velké ceny Evropy.

Německý závodník Sebastian Vettel odstoupil ze závodu ve španělské Valencii ve čtyřiatřicátém kole, Romain Grosjean jen o sedm kol později. Oba týmy po závodě potvrdily, že jejich vozy měly problémy s alternátorem. Šéf Renault Sport Remi Taffin řekl, že ačkoli v obou případech šlo o problém s alternátorem, u obou vozů to bylo z různých důvodů.

„Musíme přiznat naší chybu, proto se chceme velmi omluvit celé stáji Red Bull i Lotus Renault,“ řekl Taffin. „Oba měli problém s alternátorem, ale podle všeho z různých příčin. Zatímco ten Sebastianův se přehřál a došlo k zastavení motoru, Romainův alternátor se poškodil kvůli nedostatku elektrické energie proudící do motoru.“

„Vozy budeme samozřejmě dlouhodobě zkoumat, aby se něco takového již nikdy neopakovalo, nechceme, aby se tento problém našim partnerům ještě někdy v budoucnu opakoval. Podobně chceme pracovat také u zjištění příčin problémů systému KERS u Heikkiho Kovalainena,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít