Renault RS20 se poprvé představil veřejnosti

Renault RS20 se poprvé představil veřejnosti

Renault je posledním týmem, který nepředstavil kompletní vůz ani letošní zbarvení. Poprvé byl k vidění teprve dnes na závodní trati v Barceloně.

RS20 úspěšně absolvoval svá první kola na závodní trati v pondělí, avšak zůstal skryt veřejnosti. Renault se letos zdržel oficiálního představení, minulý týden ukázal jen části vozu bez letošního zbarvení.

Veřejně se nový monopost Renaultu představil teprve dnes během prvního dne předsezónních testů. Na závodní trati se v kokpitu černě zbarveného vozu prohání Esteban Ocon.

RS20 je v mnoha ohledech pouhou evolucí svého předchůdce, některé aerodynamické prvky však prošly obměnou. Nejvýraznější je nové přední přítlačné křídlo.

Šéf Renaultu Cyril Abiteboul minulý týden na prezentaci v Paříži uvedl, že se tým může díky stabilitě pravidel zaměřovat na oblasti, které vloni francouzskou stáj trápily.

„Rozhodli jsme se k tomu přistupovat odlišně. Regule jsou stabilní, což nám nabízí skvělou příležitost, abychom se soustředili na elementy vozu, které nijak neovlivní výkon vozu,“ prozradil Abiteboul.

„To ovšem neznamená, že jsme zůstali u loňského auta – to by nebylo atraktivní. Rozhodli jsme se zaměřit na problematické oblasti, mezitím se ale plně věnujeme vývoji pro rok 2021.“

„Zda to bude fungovat nebo ne, to se nedozvíme dříve než v Melbourne,“ zakončil Abiteboul.

Renault by si letos přál získat po vzoru svého zákaznického týmu McLaren pódiové umístění. To se jim od jejich návratu v roce 2016 stále nepodařilo, poslední pódium továrního Renaultu se tak datuje k belgické Grand Prix v roce 2010. Robert Kubica tehdy skončil na třetím místě.

Sdílejte na:
Zavřít