Renault přijal do své jezdecké akademie novou pilotku a pilota

Renault přijal do své jezdecké akademie novou pilotku a pilota

Jezdecká akademie Renaultu oznámila přijetí dvou nových tváří do svého juniorského programu. Jsou jimi Marta Garcia a Christian Lundgaard.

Šestnáctiletá španělská závodnice je šampionkou motokárové série CIK-FIA Academy Trophy a Trofeo Industrie KFJ z roku 2015. Loni si vyjela ve třídě OK v rámci evropského šampionátu čtvrtou pozici.

Minulý rok při svém debutu v monopostech absolvovala několik závodů ve španělské odnoži šampionátu Formule 4, ve které bude letos nastupovat už pravidelně.

Dále se juniorský program rozrostl ještě o jednoho stejně starého jezdce jako je Garcia, a sice o talentovaného Dána Christiana Lungaarda, který bude také závodit ve Formuli 4. Ale na rozdíl od své kolegyně nastoupí v šampionátu Severní Evropy SMP F4.

Syn bývalého šampiona evropské rally Henrika Lungaarda se s Garicou zná již z motokár, kde spolu závodili v šampionátu KFJ.

„Jsme velmi rádi, že můžeme přivítat pro rok 2017 Martu a Christiana v Renault Sport Academy,“ řekl Cyril Abiteboul.

„Marta a Christian patří mezi největší talenty rodící se z motokárové scény. Stejně jako u jejich kolegů z Akademie je jejich výběr a udržení se založeno na jejich vynikajících výsledcích a potenciálu. Renault Sport Racing je odhodlán neustále rozvíjet talent a my budeme sledovat s velkým očekáváním vývoj Marty a  Christiana,“ dodal Abiteboul.

Sdílejte na:
Zavřít