Renault potvrdil, že od roku 2021 bude mít název Alpine

Renault potvrdil, že od roku 2021 bude mít název Alpine

Francouzská stáj potvrdila před VC Itálie, že od příští sezóny se tým přejmenuje na Alpine. Nový generální ředitel Luca de Meo představil společnost Alpine, která vyrábí sportovní vůz A100, jako klíčovou součást plánů skupiny Renault – konkrétně se značka bude prezentovat prostřednictvím sportovních aktivit Renaultu.

Stáj se „vrátí“ k modrým barvám a příští rok bude mít jezdeckou dvojici Esteban Ocon – Fernando Alonso. Renault zůstane ve formuli 1 jako výrobce pohonné jednotky.

„Alpine je krásná značka, silná a živá, která vyvolává úsměv na tvářích svých příznivců. Představením Alpine, symbol francouzské excelence, v nejprestižnější automobilové disciplíně na světě, pokračujeme dobrodružství výrobců v obnoveném sportu,“ uvedl Luca de Meo.

„Přinášíme vysněnou značku vedle největších jmen, pro velkolepé automobilové závody vyrobené a následované nadšenci. Alpine zároveň přináší své hodnoty do F1 paddocku: eleganci, vynalézavost a troufalost.“

Bude se jednat už o pátý název, který ponese tým sídlící v Enstone. Když se stáj v roce 1981 připojila do formule 1, nesla jméno Toleman. Následně v roce 1985 ji získal slavný Benetton.

Oděvní firma dokázala získat titul s Michaelem Schumacherem v polovině devadesátých let a po období úpadku ho odkoupil Renault, který sám provozoval odlišný tým v letech 1977 až 1985.

Proto se od sezóny 2002 Benetton přejmenoval na Renault, který dokázal v sezónách 2005 a 2006 získat titul s Fernandem Alonsem. V roce 2010 prodala francouzská značka kapitál Genii.

Od roku 2012 byla stáj známá jako Lotus, ale v sezóně 2015 Renault tým opět odkoupil. Od té doby se francouzská stáj umisťovala ve středu pole.

V sezóně 2018 se dokázal Renault umístit na čtvrtém místě a v loňském roce obsadil pátou pozici.

Sdílejte na:
Zavřít