Renault podal už druhý protest proti Racing Pointu

Renault podal už druhý protest proti Racing Pointu

Jen týden po podání prvního protestu podala francouzská automobilka druhý protest. Renault je přesvědčen, že Racing Point porušuje sportovní pravidla a získává od konkurenčního týmu více součástek, než umožňují pravidla.

Po GP Štýrska podal Renault protest proti Racing Pointu. Stěžoval si hlavně na systém brzdových trychtýřů, které se až příliš podobají těm využívaným na loňském Mercedesu W10.

Původní protest by měla FIA vyřešit během dvoutýdenní pauzy mezi GP Maďarska a GP Velké Británie.

Renault protestuje proti výsledkům obou jezdců Racing Pointu. Růžoví panteři jsou aktuálně na čtvrtém místě v poháru konstruktérů. Renault na ně ztrácí po třech závodech už 28 bodů.

Renault se domnívá, že Racing Point překračuje hranici povolených součástek, které tým může nakoupit od konkurenční stáje. Právě brzdové trychtýře si každý tým musí vyvíjet sám.

Už v únoru delegáti FIA monopost Racing Pointu zkontrolovali, nevyšetřovali však inkriminované brzdové trychtýře.

Racing Point: Máme 886 výkresů k brzdovým trychtýřům

Racing Point se Renaultu brání – šéf týmu Otmar Szafnauer tvrdí, že může nevinu své stáje obhájit výkresovou dokumentací. K brzdovým trychtýřům jich má Racing Point 886.

„Je nemožné, aby byly nelegální,“ bráni se Szafnauer. „Brzdové trychtýře jsou na design a na tvorbu časově velmi náročné, jsou velmi komplikované. Máme k nim 886 individuálních výkresů.“

Szafnauer se nebojí, že by byl jeho tým shledán vinným. Letošní monopost RP20 je podle něj v souladu se všemi technickými pravidly.

„Nebojíme se. Náš design je legální, minulý týden jsme s naším vozem závodili, závodili jsme s ním v neděli, budeme s ním závodit i na Silverstonu.“

„Důvod, proč můžete z mého hlasu cítit frustraci, je jen jeden. Mám všechny informace k tomu, jak jsme brzdové trychtýře designovali a vyvíjeli. Zbytek světa tyhle informace nemá, protože jsme je stále nepředložily komisařům. Předložily jsme je FIA, ti s nimi neměli žádné problémy.“

„Takhle ale náš systém nefunguje. Jsou to komisaři, kteří mají právo a moc na to rozhodovat. Nyní musíme naší práci předložit i jim.“

Sdílejte na:
Zavřít