Red Bull se v Singapuru obává Ferrari a Charlese Leclerca

Red Bull se v Singapuru obává Ferrari a Charlese Leclerca

Helmut Marko, poradce Red Bullu, tvrdí, že tým si je vědom hrozby, kterou by Ferrari mohlo v Singapuru představovat. Dle něj by Charles Leclerc mohl ohrozit sérii vítězství Rudých býků.

Rakouský tým prozatím dominoval ve všech velkých cenách letošní sezóny a získal čtrnáct výher. Je na nejlepší cestě stát se prvním týmem, který by vyhrál všechny závody v jedné sezóně. Helmut Marko taktéž připustil, že právě výhra ve všech závodech je jejich cílem. „Naším cílem je především zajistit si titul mistrů světa. Ale řekněme, že pokud v Singapuru vyhrajeme, pak je tu šance, že můžeme vyhrát všechny závody. Samozřejmě to se teď stává cílem. Na začátku sezóny nebylo reálné vyhrát všechny závody, nikdy předtím se to nestalo. Série výher McLarenu v roce 1988 byla zastavena, takže média vytvořila příběh, že kletba zasáhne i nás, ale my jsme se tím nenechali zasáhnout,“ řekl pro Autosport.

Max Verstappen i Sergio Pérez přiznali, že očekávají, že Velká cena Singapuru bude nejtěžším testem vozu RB19. Zatímco Helmut Marko očekává, že Red Bull bude opět silný, obává se, že Ferrari, a zejména Charles Leclerc by týmu mohli vytvořit konkurenci převážně v kvalifikaci. Vzhledem k tomu, že na okruhu Marina Bay je předjíždění obtížnější, dle Rakušana by zajištění dobré startovní pozice Ferrari mohlo být pro Red Bull problémem. Charles Leclerc se zde již dvakrát umístil na pole position, ale v obou případech byl poražen.

„Jako v každém závodě jsme měli všude konkurenceschopný vůz, tak proč by tomu tak nemělo být i v Singapuru? Ale musím říct, že Ferrari, a hlavně Charles Leclerc jsou na tento okruh specialisté. Pokud budou v kvalifikaci rychlejší, pak by to pro nás mohl být problém, protože předjíždění v Singapuru je velmi obtížné. Ale stále jsem optimistou a věřím, že balíček, který do Singapuru přivezeme je dost dobrý na to, abychom vyhráli.“

Šéf týmu Christian Horner mezitím dodal, že šance dosáhnout jedinečného úspěchu je pro celý tým i nadále motivací. „Myslím, že pro celý tým všechno, co v tuto chvíli děláme, tvoří historii. Nestává se často, abyste měli takovou šanci,“ přiznal. Byl dotázán i na to, zda si Red Bull může ve zbytku letošní sezóny uzurpovat pozici, dodal: „Je tu tolik faktorů, ať už je to spolehlivost, ať už je to štěstí, strategie, pitstop nebo tempo. Počasí, prostě mnoho faktorů. Musíte zůstat na vrcholu své hry a myslím, že pro mě je to zatím nejpozoruhodnější úspěch tohoto roku, že jsme neudělali chybu. Podařilo se nám udržet fungování na vysoké úrovni, a to je něco, co tu ještě nebylo.“

Sdílejte na:
Zavřít