Red Bull rozhodne o KERSu v pátek

Red Bull rozhodne o KERSu v pátek

Šéf stáje Red Bull, Christian Horner potvrdil, že o nasazení systému KERS pro oba vozy jeho stáje se rozhodne až po pátečních trénincích na Velkou cenu v malajském Sepangu.

Během tréninků v australském Melbourne se stáj Red Bull rozhodla systém KERS pro závod nevyužít. Nezdálo se, že by to jezdcům nějak výrazné vadilo a i bez tohoto prvku dokázal Sebastian Vettel závodu dominovat. Jak ale řekl sám Lewis Hamilton, pokud chce i nadále být Red Bull tak konkurenceschopný, bude systém KERS v dalších Grand Prix potřebovat. „Dlouho jsme spekulovali, zda KERS v Austrálii nasadit, ale nakonec jsem se rozhodli, že ne,“ popisuje Horner situaci ze závodního víkendu v Melbourne. 

„Báli jsme se, že nasazením systému by mohlo dojít k většímu riziku ohledně spolehlivosti vozu, navíc systém KERS nemůže na dráze v Melbourne nabídnout tak velkou výhodu, jako na ostatních tratích,“ řekl dále.

„Nyní máme na svém kontě mnohem více ujetých kilometrů, nasbírali jsme důležitá data a můžeme v malajském Sepangu opět vyzkoušet systém KERS. Nepochybně se na něj nadcházející víkend můžeme soustředit mnohem víc, protože nemusíme myslet na tolik věcí, jako během prvního závodního víkendu,“ míní Horner. „Samozřejmě chceme mít to nejlepší auto na startovním roštu a pokud nám k tomu systém KERS pomůže, rozhodně budeme jen rádi,“ dodal závěrem

Sdílejte na:
Zavřít