Red Bull prodloužil s Pérezem do roku 2024

Red Bull prodloužil s Pérezem do roku 2024

V letošní sezoně podává Sergio Pérez velmi slušné výkony, v Monaku byl dokonce po celý víkend lepší než Max Verstappen. Toho si všímá i vedení Red Bullu, proto se s ním rozhodlo prodloužit.

Mexický závodník si s letošním monopostem Red Bullu velmi dobře rozumí, což se odráží i na trati. V dosavadních sedmi závodech skončil čtyřikrát na pódiu – třikrát získal druhé místo a Velkou cenu Monaka vyhrál. Pro něj je to tak druhá výhra v barvách rakouské stáje. Zatímco v minulosti se stalo pravidlem, že většinou druhý jezdec nevydržel ani jednu sezonu, tak s Pérezovými výkony jsou spokojeni natolik, že s ním proloužili smlouvu o další dva roky.

„Pro mě to byl neuvěřitelný týden. Vyhrát Velkou cenu Monaka je snem každého jezdce a potom, co následovalo oznámení, že budu pokračovat s týmem do roku 2024, jsem velmi šťastný. Jsem tak hrdý na to, že jsem členem tohoto týmu a teď se tu cítím zcela jako doma. Spolupracujeme velmi dobře a vztah s Maxem jak na trati, tak i mimo ni, nás rozhodně popohání ještě víc,“ raduje se Pérez. „Vybudovali jsme obrovskou dynamiku jako tým a tato sezona to ukazuje. Těším se na to, až uvidím, kam nás to v budoucnu může zavést.

Počínání svého svěřence vyzdvihuje i šéf týmu Christian Horner: „Od té doby, co se připojil k Red Bullu, odvádí Checo fantastickou práci. Znovu a znovu ukázal, že je nejen skvělým týmovým hráčem, nýbrž také jak rostla úroveň jeho pohodlí, tak se stal opravdovou silou, se kterou je potřeba počítat na čele startovního roštu. Tento rok udělal další krok a značně stáhl ztrátu na šampiona Maxe, o čemž svědčí skvělý pole position v Džiddě na začátku roku a nádherné vítězství v Monaku minulý víkend.“

Dále Horner uvádí, že pro ně to bylo rozhodnutí ponechat si Checa snadné jak facka vzhledem k jeho tempu a zkušenostem. „Jsme rádi, že bude za tým závodit až do roku 2024. Věříme, že s partnerstvím s Maxem máme jezdecké složení, které nám může přinést v F1 ty největší ceny.“

Sdílejte na:
Zavřít