Red Bull přiveze do Španělska nový, větší motorhome

Red Bull přiveze do Španělska nový, větší motorhome

Red Bull představí ve Španělsku nový, vylepšený motorhome, který nahradí Energy Station, kterou tento tým používal 14 sezón.

Energy Station byla poprvé použita v roce 2005 během Velké ceny San Marína a byla jednou z nejlépe rozpoznatelných budov v paddocku v evropské části sezóny.

Během první Velké ceny evropské části, která se koná tento víkend na trati v Barceloně, velkovýrobce energetických nápojů představí nový motorhome: the F1 Holzhaus (Dřevěný dům).

Nová stavba, která 25 členným týmem může být složena za 2 dny a rozložena za pouhý jeden, nabídne o 27% větší plochu, tedy 1221 čtverečních metrů.

Tým KTM, který působí v MotoGP a který spolupracuje s Red Bullem, používal nový motorhome v posledních dvou letech, Red Bull Racing ho přivezl na loňskou Velkou cenu Rakouska.

Společnost Red Bull uvedla, že budova, která je vyrobena z rakouského dřeva, má za cíl odstranit potřebu klimatizace.

„V posledních 14 letech prošla Energy Station několika úpravami, postupem času se měnila, jako první pojala dva týmy, když do Formule 1 vstoupilo Toro Rosso. Poté přicházely další a další úpravy aby vyhovovala našim požadavkům,“ řekl šéf Red Bullu Christian Horner.

„Tento týden opět měníme hru, jelikož představujeme novou Energy Station, v Rakousku známou jako Holzhaus.

Je to budova z udržitelných zdrojů, která přináší dotek Štýrských Alp do paddocku Formule 1. Zároveň byla navržená tak, aby vyhovovala současným a budoucím potřebám našeho týmu a týmu Toro Rosso. Pokud zažije alespoň polovinu dramatu jako stará Energy Station, bude to dobře!“

Red_Bull_motorhome_4
Red_Bull_motorhome_3
Red_Bull_motorhome_2
Sdílejte na:
Zavřít