Red Bull předpovídá, že soupeři budou mít kopie RB19

Red Bull předpovídá, že soupeři budou mít kopie RB19

Red Bull tvrdí, že jeho vůz na sezónu 2024 bude „spíše evolucí než revolucí“, protože předpovídá, že se objeví řada klonů RB19 od jeho konkurentů. Christian Horner se svěřil, že rakouská stáj těžko nalézá zlepšení času na kolo.

Tým z Milton Keynes již několik měsíců intenzivně pracuje na voze RB20, protože se rozhodl předčasně ukončit vývoj RB19, jelikož měl velký náskok před konkurencí. Ačkoli si je tým vědom, že bude muset udělat pokrok, pokud si chce příští rok udržet náskok před svými soupeři, tvrdí, že tuto zimu nedojde k žádné velké změně směru, i přesto, že pracuje na zlepšeních.

Šéf Red Bullu Christian Horner odpověděl na otázku, co lze od vozu RB20 očekávat: „Evoluce, ne revoluce. Všechny oblasti vozu byly přezkoumány a nemůžeme si dovolit žádné sebeuspokojení. Takže vůz je do značné míry evolucí. Nevymýšlíme znovu kolo, a to byla v uplynulých dvanácti měsících do značné míry cesta inženýrů.“

Přestože vůz RB19 letos vyhrál 21 z 22 velkých cen, Horner tvrdí, že jeho tým nepochybuje o tom, že odteď to bude ještě těžší. Říká, že Red Bull již zaznamenává snižující se zisk v čase na kolo, kterých s vozem dosahuje, protože předpokládá, že soupeři dosáhnou výrazného pokroku, když okopírují základní konstrukční koncepty, které jeho tým dobře využil.

„Plně očekávám, že se stabilními předpisy a snižujícími se výkonnostními zlepšeními pro nás se pole sblíží, protože si myslím, že jsme se dostali na vrchol křivky rychleji než ostatní. S přechodem do dalšího roku vždy dochází k resetování a jsem přesvědčen, že uvidíte mnohem více vozů, které možná budou vypadat jako koncept RB19. Pokud v tomto oboru zůstanete stát na místě, máte tendenci se posouvat zpátky. A já si myslím, že jsme se na tuto křivku dostali rychleji než ostatní. Ale dostáváme se do situace, kdy platí princip klesající výnosnosti vylepšení,“ řekl k situaci rudých býků jejich šéf.

Ačkoli byl Red Bull jedním z prvních týmů, který se přeorientoval na vůz pro rok 2024, Horner tvrdí, že nedostatek času v aerodynamickém tunelu ve srovnání s konkurencí znamená, že z něj nemohl získat takovou výhodu.

„Vzhledem k nedostatku času v aerodynamickém tunelu, který jsme měli, jsme i přes brzký přechod měli v praxi méně času než velká část našich soupeřů. Proto jsme museli být velmi skromní a vybíraví v tom, na co ten čas pro RB20 použijeme, a to se samozřejmě pokusíme postavit na silných stránkách RB19,“ prohlásil Angličan.

Sdílejte na:
Zavřít