Red Bull odhalil nový vůz na letošní sezónu

Red Bull odhalil nový vůz na letošní sezónu

Red Bull je poslední stájí, která odhalila monopost na nadcházející sezónu 2024. Vítězství v Poháru konstruktérů bude obhajovat dvojice pilotů Max Verstappen a Sergio Pérez.

Red Bull představil nový monopost RB20, který se podobá svému loňskému předchůdci jak vzhledem, tak i technickou stránkou. Úřadující mistr světa Max Verstappen se letos pokusí spolu se svým týmovým kolegou Sergiem Pérezem zopakovat úspěch z loňského roku, kdy stáj zvítězila v Poháru konstruktérů a oba její piloti se umístili na prvních dvou místech v Poháru jezdců.

Tým z Milton Keynes věří, že dokáže navázat na svou dominanci ve formuli 1. Minulý rok stáj triumfovala ve 21 z 22 velkých cen, z nichž devatenáct výher připadlo trojnásobnému mistru světa Maxi Verstappenovi.

Šéf týmu Christian Horner, který tuto funkci zastává už od jeho vzniku před dvaceti lety, během představování nového monopostu řekl: „Všechno začalo před dvaceti lety a byla to úžasná cesta. Během těchto let jsme zaznamenali mnoho pádů i úspěchů. Lidé tady v Milton Keynes tvrdě pracovali a mnoho obětovali tomu, abychom dosáhli skvělých výsledků. To, co předvedl Max Verstappen s RB19, bylo neuvěřitelné. Letošní monopost je evolucí vozu z minulého roku, ale některé prvky jsme detailně upravili.“

Max Verstappen k nadcházející sezóně uvedl: „Uvidíme, jestli mi tento vůz přinese čtvrtý titul. Jsem nadšený, vždy je úžasné vidět, jak vzniká nový monopost. Momentálně se soustředím na testy v Bahrajnu. Musím se ve voze cítit dobře. Potřebujeme mu porozumět a zjistit, co je potřeba změnit, abychom s tím mohli dále pracovat. Máme před sebou dlouhou sezónu, takže se budeme snažit a uvidíme, jak se nám bude dařit.“

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Zuzana Jirásková)
Sdílejte na:
Zavřít