Red Bull kvůli špatným úvodům sezóny změnil filozofii

Red Bull kvůli špatným úvodům sezóny změnil filozofii

Red Bull uvedl, že má novou filozofii příprav na novou sezónu, aby se tým vyhl špatnému začátku letošní sezóny, což tým v minulosti stálo mnoho.

Po slibné první sezóně s motory Hondy si dal Red Bull jasný cíl, kterým je boj s Ferrari a Mercedesem o titul v Poháru konstruktérů.

Aby byl tento cíl možno splnit, musí být tým v pozici, ve které bude moct vyhrávat závody hned od začátku sezóny.

To je přesně něco, s čím tým v minulosti bojoval. Několikrát se stalo, že se Red Bull na začátku potýkal s problémy a až rychlý vývoj dostal tým do pozice, ve které mohl v pozdější části sezóny bojovat o vítězství.

Kvůli tomuto důvodu si Red Bull letos vybral datum dříve než kdy předtím. Nyní bude mít celý týden mezi prvním testem a oficiálními testy v Barceloně.

 

Šéf týmu Christian Horner řekl, že toto rozhodnutí, spolu se stabilními pravidly, motory a jezdeckou sestavou přinese větší sebevědomí, že tým dokáže vstoupit do sezóny správnou nohou.

„Myslím, že zde v minulých letech bylo několik faktorů – změna motorů, změna předního křídla (ke které došlo minulý rok),“ řekl Horner. „Letos jsme změnili filozofii vstupu do sezóny, začínáme o dost dříve.

Také máme stabilní pravidla, vůz RB16 je velkou evolucí vozu RB15. Zaměřili jsme se na slabá místa a stavěli na silných stránkách.

Myslím, že s touto kontinuitou je tým nadšený, že jedeme špička na špičku, zvlášť s Mercedesem, a přijme tu výzvu, protože právě v tyto dny se týmová práce počítá, ať už jde o světový rekord v rychlosti pit stopu, když vyjde strategie nebo o spolehlivost.“

Sdílejte na:
Zavřít