Red Bull: Komunikace mezi týmy a FIA by se neměla vysílat

Red Bull: Komunikace mezi týmy a FIA by se neměla vysílat

Sportovní ředitel Red Bullu Jonathan Wheatley prohlásil, že „byla chyba“, když se formule 1 loni rozhodla vysílat rádiovou komunikaci mezi týmy a ředitelem závodů Michaelem Masim.

Rádiová komunikace mezi týmy a jezdci se fanouškům sdílí již řadu let. Důvodem je více přiblížit fanoušky k samotnému srdci sportu. Loni se formule 1 rozhodla ještě zvýšit svou otevřenost tím, že zpřístupnila i komunikaci mezi týmy a ředitelstvím závodu.

I když se to zpočátku zdálo jako dobrý nápad, rozhovory se během roku stávaly stále více kontroverzními, což vyvrcholilo událostmi při finálovém závodě v Abú Zabí, kdy byl ředitel závodu vystavován tlaku ze strany Red Bullu i Mercedesu.

Toto Wolff již dříve přiznal, že on i Christian Horner by se měli „chytit za nos.“ Názor „všichni jsme přestřelili“ sdílí Wheatley.

„Myslím, že záleží na každém divákovi, aby se rozhodl, zda sdílená komunikace něco přinesla. Osobně si myslím, že takové vysílání byla chyba,“ řekl Wheatley.

„Myslím, že jsme jako týmy Michaela podporovali a on pomáhal nám. Spolupracovali jsme spolu a fungovalo nám to opravdu dobře. Problém je, že taková spolupráce skončí, když je odvysílána.“

„Byly situace, kdy jsem byl trochu frustrovaný a řekl věci, které jsem říkat neměl. Jde o detailní porozumění sportovním pravidlům, a nemyslím si, že by z toho měl někdo prospěch.“

„Kromě toho jsem si samozřejmě myslel, že šéfové týmů využijí tento způsob, protože tlak je příliš velký na to, než aby to neudělali. Tato rozhodnutí jsou příliš důležitá.“

„A další věc, normálně bychom mohli říci – nejsem si jistý, jestli toto je opatření, kterým bychom se měli řídit nebo možná bychom to neměli dělat tímto způsobem.“

„Samozřejmě nemůžete mít takové rozhovory s ředitelem závodu, pokud víte, že budou vysílány,“ dodal sportovní ředitel Red Bullu.

Sdílejte na:
Zavřít