Red Bull je se startem z první řady spokojený: Na víc jsme neměli

Red Bull je se startem z první řady spokojený: Na víc jsme neměli

Max Verstappen odstartuje do večerního sprintu z první řady, ale připouští, že na polesittera Lewise Hamiltona zkrátka neměl. Přesto je jak on, tak vedení týmu s výsledkem spokojený.

Ačkoliv se zdálo, že tento víkend bude opět v režii Red Bullu, tak v kvalifikaci zazářil Hamilton, který nenašel po naprosto dokonalém kole svého přemožitele. Druhý Vestappen na něho ztratil téměř půl vteřiny. Ten však tvrdí, že ani nečkali, že by Stříbrný šíp s novým agregátem porazili.

„Není to pro mě šok. Věděli jsme, že Hamilton má čerstvý motor, a ten má teď více výkonu. Co se mě týká, tak jsem šťastný, že jsem se dostal do první řady. Je to pro mě velmi dobrá výchozí pozice. Jistě, ře bych raději byl Lewisovi blíže, ale musím také být realistický. Ve sprintu je k dispozici pár bodů, velká kořist pak je v nedělní velké ceně. Doufám v dobré první kolo, pak uvidíme.“

Přestože nizozemský závodník zdůrazňuje, že v neděli bude rozložení sil naprosto odlišné, zejména díky vyšším teplotám, tak je optimistický, protože v závodech mají konkurenceschopné auto.

Horner: Hamilton dostal s novým spalovacím motorem koně navíc

Vedení Red Bullu je s výkony svých svěřenců spokojené. Zatímco Verstappen zajel druhý nejrychejší čas, tak Sergio Pérez čtvrtý. Rozdělil je týmový kolega Hamiltona, Valtteri Bottas.

„Myslím, že už jsme viděli ráno, jak je Lewis silný. Nový spalovací motor mu přidal pár extra koní navíc. Druhé místo bylo to nejlepší pro nás a jsme šťastní, že stojíme v první řadě. S tím jsme spokojení,“ uvedl šéf týmu Christian Horner pro britskou televizní stanici Sky Sports F1. Stejně jako Verstappen tvrdí, že v závodě to bude vypadat jinak. „Myslím, že víme, proč je rozestup takový. Podle mě máme dobré auto a očekáváme, že průběh zbylého víkendu bude teplejší. Dneska bylo velmi chladno, ale počkejme si nejdříve na zítřejší závod.“

 

Sdílejte na:
Zavřít