Red Bull doufá, že zítra dokáže bojovat s mercedesy

Red Bull doufá, že zítra dokáže bojovat s mercedesy

Jezdec Red Bullu Max Verstappen vinil nedostatek přítlaku na zadní části vozu z toho, že nebyl schopný zabránit Lewisi Hamiltonovi obsadit na Velké ceně Bahrajnu 98. pole position jeho kariéry. Alexander Albon říkal, že se bude snažit znepříjemnit Mercedesu Velkou cenu Bahrajnu, jak nejvíc to půjde.

Max Verstappen (3.)

Poté, co zajel nejrychlejší čas sobotního odpoledního tréninku, si Verstappen s trochou optimismu troufal na řidiče Mercedesu před kvalifikací.

Lewis Hamilton a Valtteri Bottas si však při večerní kvalifikaci nenechali nic líbit a Holanďana nechali za sebou o 0,414 sekundy.

Dle mého jsem zajel celkem dobré kolo,“ řekl. „V pomalejších zatáčkách mi na můj vkus chyběla trochu přilnavost, ale celkově to byla docela slušná kvalifikace.“

Uvidíme, jak nám to pojede v závodě, protože to bude zejména na pneumatiky velmi náročné, takže doufám, že skrze pneumatiky jsme udělali ten správný kompromis.

Myslím, že Mercedes trochu zrychlil své tempo. Bude těžké je porazit, ale pro start máme k dispozici jiné pneumatiky než oni, takže uvidíme, zda to bude v náš prospěch, nebo ne. Jen doufám, že to bude vzrušující závod, to je nejdůležitější.

Verstappena doplní v druhé řadě týmový kolega Alex Albon, což dává Red Bullu potenciálně možnost použít útok ze zálohy a pokusit se porazit šampiony.

Verstappen však trval na tom, že se soustředil pouze na svou vlastní práci a že se nespoléhá na to, že mu ostatní budou pomáhat k vítězství.

Uvidíme, co se stane,“ dodal. „Snažím se soustředit sám na sebe a snažit se zůstat blízko mercedesům a pak uvidím, jak se to vyvrbí.

Alexander Albon (4.)

Pro Albona byla kvalifikace po pátečním nárazu do bariér v poslední zatáčce náročná.

Albon připouští, že by byl rád, kdyby se umístil s menším odstupem než šest desetin od Verstappena, ale doufá, že pomůže svému týmu bojovat s Mercedesem během závodu.

Když uvážím, kde jsme byli před 24 hodinami, je tohle dobrý výsledek,“ řekl Albon.

Přesto bych si přál být o něco blíže, ale čtvrté místo je dobrá startovní pozice. Doufejme, že budeme mít dobrý start a budeme se moct utkat s Mercedesem o první příčky.

Albon odstartuje závod na měkkých pneumatikách, zatímco ti před ním budou pro svou úvodní část závodu používat středně tvrdé pneumatiky.

Poté, co v pátek havaroval na začátku FP2, odskákalo to trochu jeho sebevědomí. Po konci kvalifikace uvedl, že poté co sedl za volant, znovu získal důvěru v auto.

Chyběl mi trochu čas, který jsem včera mohl strávit na trati, kdybych neboural,“ řekl Albon.

Proto byla kvalifikace obtížnější, snažil jsem se malými krůčky vyvíjet tempo v autě, ke konci už jsem měl v autě plnou důvěru.

Přezuli jsme na měkké v druhé části kvalifikace, abychom se s jistotou dostali do třetí časti, což znamenalo, že jsme měli jen jednu sadu měkkých gum pro třetí část, abychom zajeli nejrychlejší kolo.“

Sdílejte na:
Zavřít