Red Bull a Toro Rosso obdrží v Baku vylepšené motory Honda

Red Bull a Toro Rosso obdrží v Baku vylepšené motory Honda

Během tohoto víkendu se koná Velká cena Ázerbájdžánu a Honda se chystá přivést do Baku první vylepšení, jelikož našla řešení na předešlé problémy.

Jezdci Red Bullu Max Verstappen a Pierre Gasly a oba jezdci Toro Rosso dostanou v Baku nové specifikace motoru Honda. Tento výrobce motorů popsal, že hlavní výhody upravených V6 motorů bude lepší výdrž, životnost, spolehlivost a „malé navýšení výkonu“.

Jezdci Toro Rosso Daniil Kvjat a Alexander Albon již nasadili druhou pohonnou jednotku, stalo se tak během Velké ceny Číny. Důvod byl u každého jezdce jiný, u Kvjata se po prvním tréninku vyskytl problém a Albon měl vážnou nehodu během závěrečného tréninku.

Honda po přezkoumání Kvjatova problému zjistila, že se tak stalo kvůli „chybě v kontrole kvality“.

Honda řekla, že právě tento problém je důvod, proč všechny čtyři vozy nasadí druhou specifikaci motoru již v Baku, během čtvrté Velké ceny letošní sezóny.

Tyto výměny posunou Kvjata a Albona na pokraj penalizací, jelikož po dalších změnách budou muset počítat s propadem na startovním roštu. Týmy mají na sezónu tři spalovací motory, turba, MGU-H a dva MGU-K, kontrolní elektroniky a úschovny energie.

Pravděpodobně bylo zváženo, že Red Bull a Toro Rosso budou muset překročit tyto limity a smířit se s penalizací, jelikož Honda nadále pokračuje ve vývoji aby snížila ztrátu na Mercedes a Ferrari.

Tím, že Red Bull nasadí druhou sadu již během čtvrtého víkendu, Max Verstappen a Pierre Gasly budou pravděpodobně potřebovat čtvrtou pohonnou jednotku, přinejmenším se tak stane před koncem roku.

Výrobci motorů Ferrari a Mercedes tradičně počkají s prvními vylepšeními až na sedmou Velkou cenu, což je Velká cena Kanady.

Ale Baku je vysokorychlostní trať, na které je velmi namáhán spalovací motor a rekuperační systémy pohonných jednotek doplněné turbem. I to by mohl být důvod, proč Honda udělala vylepšení na zlepšení spolehlivosti dříve než obvykle.

Sdílejte na:
Zavřít