Red Bull a Aston Martin oznámili spolupráci. Chtějí vytvořit vůz nové generace

Red Bull a Aston Martin oznámili spolupráci. Chtějí vytvořit vůz nové generace

O návratu značky Aston Martin do Formule 1 se spekuluje už několik měsíců. Původně se mělo jednat o spolupráci s týmem Force India, k překvapení všech je tu ale nakonec dohoda se stájí Red Bull.

Rakouský tým oznámil dohodu ve čtvrtek před startem prvního závodního víkendu Formule 1. Výsledkem spolupráce s automobilkou Aston Martin má být „hypercar“, tedy vůz nové generace. Projekt s kódovým označením AM-RB 001 budou dirigovat technický guru Red Bullu Adrian Newey a z řad Aston Martin Marek Reichman.

„Spojením nejsilnějších prvků Red Bull Racing a pokročilých technologií společnosti Aston Martin dáváme dohromady nejlepší kompozitní odborníky, výrobní mistry i kvalitní aerodynamiky,“ stojí v tiskové zprávě, která byla poslána do světa s oficiálním potvrzením spolupráce. „Všechny ohledy napovídají tomu, že tento nový projekt slibuje vzrušující vyhlídky pro naše příznivce a zákazníky.“

Radost z nového partnerství má i Christian Horner, šéf rakouského týmu. „Pro všechny zaměstnance naší stáje je to velmi vzrušující projekt. Adrian Newey si zároveň splní svůj dlouholetý sen a navrhne silniční vůz. Navíc to poprvé od roku 1960 znamená návrat společnosti Aston Martin do kolotoče Formule 1,“ připomněl Horner.

V rámci spolupráce se už na letošním voze Red Bull objeví také logo automobilky Aston Martin.

Sdílejte na:
Zavřít