Räikkönen: Vždycky chceme víc

Räikkönen: Vždycky chceme víc

Finský závodník sice dokončil Velkou cenu Mexika na třetím místě, ale s výsledkem není zcela spokojený.

Ferrari si druhým a třetím místem v cíli velké ceny na okruhu bratří Rodríguezů udrželo šance na titul mezi konstruktéry. Poslední pódiový stupínek obsadil Kimi Räikkönen, který by si však představoval jiný výsledek.

„Nebylo to jednoduché,“ popsal Kimi Räikkönen. „Pneumatiky nebyly ke konci možná zrovna úplně nejčerstvější, ale v zásadě byly ještě použitelné. Důležité bylo, že jsme si tyto pozice mohli udržet. Na lepší jak druhé a třetí místo jsme v tomto závodě neměli.“

Aktuální stav v Poháru konstruktérů 358 ku 294 pro Mercedes. Do konce sezony sice zbývají už jen dva závody, ale k dispozici je ještě poměrně dost bodů a boj je tedy stále otevřený.

„Mít oba jezdce na pódiu, je skvělé, ale chtěli jsme více. V posledních dvou závodech musíme odvést lepší práci, jestliže ještě chceme dosáhnout našeho cíle – získat titul mezi konstruktéry. Teď nevím, jak je ztráta na Mercedes velká, ale vím, že toho můžeme dosáhnout jen s nejlepším výkonem,“ zdůrazňuje rodák z Espoo.

Jezdci Ferrari jeli na rozdílné strategie. Zatímco Sebastian Vettel stavil dvakrát, Räikkönen dokázal závod jako jeden z mála odjet pouze s jednou zastávkou v boxech. Tentokrát vyšly tradiční stáji z Maranella obě strategie a jejich svěřenci doplnili na pódiu Maxe Vestappena z Red Bullu.

 „Start byl celkem v pořádku. Rozhodl jsem se, že v první zatáčce budu držet vnitřní stopu, ale pak se stalo něco zvláštního – vypadalo to, že jezdci na vnitřku zpomalili více než piloti nalevo. Nezbylo mi místo a ztratil jsem pozici ve prospěch Carlose Sainze. To jsem mohl napravit v následujícím kole.“

„První část závodu nebyla jednoduchá. Věděl jsem, že dokážu jet rychleji než (Valtteri) Bottas přede mou. Ale na rovinkách jsem nedokázal tolik zrychlit, abych jej dostal. Kromě toho jsem musel zacházet opatrně s předními pneumatikami. Když zajeli Mercedesy do boxů, rozhodli jsme se udělat přesný opak.“

pic.twitter.com/3kHLRE8ur1— Formula 1 (@F1) 28. října 2018

„Klaplo to tak dobře z toho důvodu, že se superměkké pneumatiky ve druhé části závodu skvěle osvědčily. Pak už se toho příliš nestalo. Nakonec jsem předjel ještě Bottase. V nájezdu do první zatáčky zablokoval kolo a jel rovně. Nenechal jsem se dvakrát prosit. Potom jsem viděl vůz Ricciarda stát mimo trať. Nebyla to ta nejnapínavější Grad Prix, ale výsledek je v pohodě,“ uzavřel devětatřicetiletý Fin, který bojuje o třetí pozici v šampionátu jezdců se svým krajanem Valtteri Bottasem. Pilot Mercedesu na něj momentálně ztrácí pouhých devět bodů.

Sdílejte na:
Zavřít