Räikkönen: Titul získal ten nejlepší tým

Räikkönen: Titul získal ten nejlepší tým

Ačkoliv podle Räikkönena se ve Ferrari snažili odvést co nejlepší možnou práci, tak na titul to nestačilo, protože triumfovat může pouze ten nejlepší.

Dlouhou dobu platila italská stáj za favority na zisk letošního titulu, čímž by se stala prvním týmem, jenž dokázal v hybridní éře porazit Mercedes. Jenže osudový zlom přišel po letní přestávce. Zatímco Mercedes se vrátil z pauzy neskutečně silný, Ferrari – včetně Sebastiana Vettla – začalo pod tlakem vytvářet spoustu, byť někdy malých, avšak klíčových chyb. Mercedes chytil šanci za pačesy a započal spanilou jízdu za pátým titulem v řadě.

Díky triumfu Lewise Hamiltona v Brazílii se jim tohoto zářezu podařilo dosáhnout, protože s jedním zbývajícím závodem v Abú Zabí mají na Ferrari náskok obrovitánských 67 bodů.

„Mercedes si titul vybojoval a odvedl letos skvělou práci,“ skládá poklonu konkurentům šéf Red Bullu Christian Horner, ke kterému se se slovy chvály rovněž přidává pilot úhlavního rivala německé stáje Kimi Räikkönen: „Co se Poháru konstruktérů týká, věděli jsme, že to bude těžké a vydali jsme ze sebe to nejlepší, ale bohužel to nestačilo. Letos vyhrál ten nejlepší tým, a tak to je.“

Na Interlagosu se Ferrari dařilo jen částečně. Právě finský závodník doplnil již tak pestré stupně vítězů, na kterém stáli zástupci všech třech elitních týmů.  

„Závod byl celkem náročný. Po celý závod jsme nabízeli dobré souboje a auto bylo od začátku do konce opravdu dobré. Rychlost byla také dobrá a neměli jsme žádné mimořádné problémy. První sada pneumatik byla opravdu dobrá a byl jsem s ní velmi spokojený, ale potom jsem si je zničil při pokusu předjet Mercedes.

Ale jakmile jsme gumy vyměnili, fungovalo auto opět bez problémů. Věděli jsme, že po zastávce ho (Mercedes) budeme moci předjet,“ popisuje Iceman. „Nicméně už bylo poměrně pozdě na to, abychom se dostali ještě více dopředu.“

pic.twitter.com/FpievWQcDS— Scuderia Ferrari (@ScuderiaFerrari) 13. listopadu 2018

„Udělali jsme to, co jsme považovali za nelepší. Můžete o tom hodně diskutovat, ale tentokrát jsme z toho dostali to nejlepší. Jistě, není to ten nejlepší výsledek, ale myslím si, že na víc jsme neměli. Nechybovali jsme a tvrdě bojovali,“ uzavřel 39letý rodák z Espoo.

Sdílejte na:
Zavřít