Räikkönen se vrací, bude závodit za Renault!

Räikkönen se vrací, bude závodit za Renault!

Finský závodník Kimi Räikkönen se po dvouleté přestávce opět vrátí na scénu Formule 1, pro rok 2012 se upsal Renaultu, který jej angažoval namísto zraněného Roberta Kubici.

Že se chce finský závodník vrátit do Formule 1 již není žádným tajemstvím, několik posledních měsíců jednal mistr světa z roku 2007 o svém návratu do královské třídy motorismu, ale až nyní bylo vše oficiálně potvrzeno. Po neúspěšných jednáních se stájí Williams se nakonec Kimi Räikkönen upsal Renaultu, protože stáj již nepočítá s tím, že by zraněného poláka Kubicu mohla pro příští sezonu angažovat.

„Byť jsou pro mě zkušenosti z rally a dalších podobných závodů z posledních dvou let velmi cenné a rozhodně mi v kariéře závodního pilota pomohly, hlad po Formuli 1 byl v posledních dnech obrovský a já se již nyní nemůžu dočkat, až se do tohoto kolotoče opět vrátím,“ řekl finský závodník bezprostředně po oznámení spolupráce.

Kimi získal za dobu svého působení ve Formuli 1 18 vítězství a celkem dvaašedesátkrát se umístil na stupních vítězů. Pokud mu Lotus Renault připraví konkurenceschopný vůz, mohl by tyto statistiky již v příští sezoně rozšířit. „V zákulisí jsme velmi tvrdě pracovali na položení základů pro zcela nový tým, samozřejmě se nyní všichni těšíme na práci s mistrem světa,“ uvedl tým.

Sdílejte na:
Zavřít