Räikkönen: Lotus může postavit vítězné auto

Räikkönen: Lotus může postavit vítězné auto

Finský závodník se po dvouleté odmlce opět vrací na scénu Formule 1 a věří, že mu tým Lotus před nadcházejícím ročníkem postaví vítězný vůz, se kterým může bojovat o další titul.

Muž s ledovou tváří má na svém kontě již jeden mistrovský triumf, jedná se ale už o pěkně starý zářez v historických tabulkách, šampione jej totiž naposledy mohli lidé oslovovat po sezoně 2007. Nyní je ale finský závodník Kimi Räikkönen zpět a věří, že Lotus mu postavil takový vůz, se kterým bude schopen bojovat o přední příčky, minimálně o stupně vítězů.

„Myslím si, že jsem se zařadil do týmu skvěle pracujících lidí, kteří jsou schopni postavit vítězný vůz. Netvrdím, že hned tuto sezonu, ale v nejbližší budoucnosti rozhodně ano,“ věří finský závodník. „Ani ty nejlepší týmy v šampionátu nemohou vytvářet mistrovské vozy každý rok.“

„Když jsem se vrátil do vozu Formule 1, bylo tam několik změn oproti době, kdy jsem ještě závodil za Ferrari, nicméně nejednalo se o nic revolučního, takže moje adaptace zpět do kokpitu netrvala příliš dlouho. Již teď se těším na nové výzvy, které začnou již prvními předsezónními testy,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít