Räikkönen bude závodit v NASCAR

Räikkönen bude závodit v NASCAR

Kimi Räikkönen na konci sezóny 2009 opustil Formuli 1, aby ve Ferrari uvolnil místo příchozímu Alonsovi. Přestěhoval se do rally, ovšem nyní míří do americké série NASCAR.

Finský závodník, šampión z roku 2007, Kimi Räikkönen se stěhuje do americké série NASCAR. V létě letošního roku by měl střídavě zkoušet Truck series a Nationwide series, což jsou nižší série NASCAR. Ačkoli žádná informace zatím není oficiálně potvrzená, podle všeho by měl Fin do série vstoupit s novým týmem s názvem ICE1 Racing . V roce 2012 by měl závodit pro Red Bull Racing Team v nejvyšší sérii Nascar Sprint Cupu.

„Velmi se těším na nové působiště, na seznámení s novými lidmi a novou technikou,“ řekl finský pilot. „Jedná se o velmi náročný, ovšem vzrušující šampionát, bude to nová výzva, na kterou se těším.“

I v letošním roce by měl Fin závodit v rally, ovšem při vstupu do amerického šampionátu se jeho aktivity v této disciplíně rapidně omezí. Pokud vše opravdu klapne, může se Räikkönen v NASCAR potkat s bývalými kolegy ve Formuli 1 – Nelsonem Piquetem mladším, Scottem Speedem a Juanem Pablem Montoyou. Těžko říct, zda-li je to pro fanoušky tohoto závodníka dobrá zpráva. Většina z nich by jej nejraději viděla zpět ve Formuli 1.

Sdílejte na:
Zavřít