Racing Point prezentoval novou image a přechodné auto

Racing Point prezentoval novou image a přechodné auto

Racing Point je dalším z týmů, který ukázal veřejnosti novou image na upraveném loňském voze. Na novém totiž stále pracuje.

Tým ze Silverstonu i potřetí vyrazí do sezóny Formule 1 s převážně růžovým zbarvením, odkazujícím na pokračující podporu BWT. Role titulárního sponzora se však zhostila společnost SportPesa, díky níž na monopostech výrazně přibyde modré barvy.

Stáj bude závodit pod novou identitou, oficiálně zapsanou jako SportPesa Racing Point F1 Team.

Jeho piloty budou Sergio Pérez a nově příchozí Lance Stroll, jehož otec v rámci konsorcia v loňském roce zachránil tým před krachem.

Prezentace, která proběhla v Kanadě, se musela obejít bez letošního monopostu. Vzhledem k pokračující práci bylo totiž použito loňské šasi s novými aerodynamickými prvky, tak jako například v případě týmů Haas, Williams či Renault.

Očekávalo se, že tým představí také nové jméno. Jednání se dokonce vedla s držiteli značek Brabham či Lotus, tým ale nakonec zůstal s názvem Racing Point.

Šéf týmu Otmar Szafnauer situaci zdůvodnil slovy: „Všichni jsme dospěli k závěru, že jsme v podstatě tým závodníků a že není nic špatného na (názvu) Racing Point, který zahrnuje to, kým jsme.

Říkali jsme si, že je to vhodné jméno, pojďme ho učinit krásným, vezměme toto jméno a dejme mu nějakou historii, čas a historický odkaz.“

Nový titulární sponzor, společnost SportPesa, je rovněž partnerem tří klubů anglické Premier League. Jsou jimi Arsenal, Southampton a Everton.

racing_point_2019_launch
racing_point_2019_launch
Sdílejte na:
Zavřít