První trénink v Baku už po 10 minutách ukončil uvolněný kanál

První trénink v Baku už po 10 minutách ukončil uvolněný kanál

Úvodní trénink na Velkou cenu Ázerbájdžánu byl zrušen už po 10 minutách. Pod vozem Georgeho Russella se totiž uvolnil kanál, což si vyžádalo dlouhé opravy.

Víkend Velké ceny Ázerbájdžánu začal netradičním incidentem. V prvním volném tréninku již během úvodních kol George Russell na rovince před 3. zatáčkou přejel přes uvolněné víko kanálu, které se pod jeho vozem zvedlo.

Brit se svým FW42 dokonce krátce vylétl do vzduchu, vůz byl při incidentu výrazně poškozen. Zničený byl také kryt kanálu. Oprava a následné zabezpečení si vyžádaly tolik času, že první trénink již nemohl být restartován.

https://twitter.com/F1/status/1121716968057393153

„Narazil jsem do něj a dostal jsem obrovskou ránu do celého těla,“ popsal překvapivý incident Russell, který se loni právě v Baku dočkal svého prvního vítězství na cestě za titulem ve Formuli 2. „Jel jsem prostě po rovince normální stopou.“

Russell svůj nepojízdný williams odstavil za třetí zatáčkou, zatímco ředitelství závodu rozhodlo o tom, že bude třeba preventivně prohlédnout také ostatní kanály, kterých se na šestikilometrové trati nachází více než 300.

Zastupující šéfka týmu z Grove, Claire Williams, označila situaci za nepřijatelnou: „Tohle by člověk na okruhu Formule 1 nečekal, ta víka kanálů mají být přivařená. Budeme to řešit s ředitelstvím závodu.“

Podivuhodným incidentům však pro Russella a Williams nebylo konec. Nákladní vůz, který Britův monopost odvážel zpátky do boxů, totiž ramenem jeřábu zavadil o mostní konstrukci.

Všechny týmy kromě Mercedesu do té doby vyslaly své jezdce k instalačním kolům. Pouze piloti Ferrari přitom zajeli měřené časy. Charles Leclerc zaznamenal hodnotu 1:47.597, byl přitom o dvě sekundy rychlejší než týmový kolega Sebastian Vettel.

Opakované záběry ukázaly, že inkriminované víko kanálu nadzvedl svým vozem právě Leclerc, Russell pak do něj o chvíli později narazil.

Sdílejte na:
Zavřít